< Powrót
27
czerwca 2016
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann Filmy: Krzysztof Szczypior

Święto Morza – tak było

Święto Morza 2016 w Gdyni przeszło do historii. Wiele wskazuje na to, że była to najbardziej udana edycja tej imprezy.

Święto Morza odbyło się w Gdyni 24-26 czerwca już po raz czwarty. Program obejmował 28 wydarzeń. Były wśród nich m.in. darmowe rejsy jachtami, pokazy na morzu, zwiedzanie statków i okrętów, dni otwarte muzeów i uczelni morskich, festiwal kulinarny, piknik oceanograficzny, regaty, koncerty muzyczne, zawody pływackie, a nawet turniej bokserki.

Imprezie sprzyjała znakomita pogoda. Święto Morza przyciągnęło tysiące widzów (najwięcej w czteroletniej historii wydarzenia), zaś z darmowych rejsów jachtami skorzystało w sumie niemal 800 osób. Na Święto Morza przybyli do Gdyni turyści z całej Polski, a nawet z zagranicy, z USA, Niemiec czy Ukrainy.

– Super, naprawdę super – mówi Janina Tarnowska z Krakowa. – Już czekam na to co będzie w przyszłym roku. Na pewno przyjadę.   

Organizatorami Święta Morza byli Urząd Miasta Gdynia, Liga Morska i Rzeczna, Marynarka Wojenna RP, Pomorski Związek Żeglarski (koordynator całości imprezy), Krajowa Izba Gospodarki Morskiej, Akademia Morska w Gdyni, Urząd Morski w Gdyni, miasto Jastarnia i Muzeum Marynarki Wojennej. 

Więcej znaleźć można na stronie: www.swietomorza.eu. 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ