< Powrót
19
czerwca 2017
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Konferencja prasowa poświęcona Świętu Morza 2017.

Święto Morza zaprasza!

Najbliższy weekend (23-25 czerwca) w Gdyni upłynie pod znakiem Święta Morza. Kilka atrakcji z tej okazji przygotował również Pomorski Związek Żeglarski.

Święto Morza w Gdyni odbędzie się po raz piąty. To oddolna inicjatywa środowisk morskich wspierana przez władze miasta. PoZŻ jest jednym z organizatorów imprezy, której szczegółowy program znaleźć można na stronie: www.gdynia.pl/swietomorza.

W ramach Święta Morza 2017 PoZŻ przygotował kilka atrakcji. Już od piątku 23 czerwca ruszają rejsy w ramach projektu „Pomorze na morze”. W jego ramach odbywają się bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej jachtami i żaglowcami dla wszystkich chętnych. Do tej pory skorzystało z nich cztery tysiące osób.

Ruszajcie na morze – za darmo

Podczas tegorocznej edycji Święta Morza w Gdyni rejsy odbywać się będą 16-metrowym 60-letnim żaglowcem „Baltic Star”. Jednostka wychodzić będzie w morze cztery razy dziennie 23, 24 i 25 czerwca (piątek, sobota, niedziela). W dwugodzinne wycieczki zabierać będzie każdorazowo po 22 osoby.

– Miejsca na rejsy rozeszły się w rekordowym tempie – powiedział prezes PoZŻ Bogusław Witkowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej Świętu Morza 2017 w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. – Wystarczyło kilkanaście godzin od ogłoszenia.

W piątek 23 czerwca o godz. 22 wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego wyruszy z kolei nocna Żeglarska Parada Świętojańska. Oświetlone jachty będą doskonale widoczne z brzegu.

Weź udział w Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej

W sobotę 24 czerwca o godz. 12 odbędą się uroczystości w Alei Żeglarstwa Polskiego w gdyńskiej marinie. Jest to miejsce, które upamiętnia najbardziej zasłużonych polskich żeglarzy. Do tej pory odsłonięto w niej dziesięć tablic. Podczas tegorocznej edycji Święta Morza w Gdyni dojdzie kolejna: dla Kazimierza „Kuby” Jaworskiego, jednego z najwybitniejszych polskich regatowców.

Uczcijmy „Kubę” w Święto Morza

PoZŻ zaangażowany jest również w regaty organizowane przez Jacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica w Gdyni.

Wyścigi na Święto Morza

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ