< Powrót
24
czerwca 2015
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Salvadore Lopez /Albaria

Sycylijskie mistrzostwa na półmetku

Małgorzata Białecka z SKŻ Ergo Hestia Sopot prowadzi po dwóch wyścigach Mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie RS:X rozgrywanych u wybrzeży Sycylii. W rywalizacji mężczyzn trzecie miejsce zajmuje Paweł Tarnowski z Energa Sailing Team.

Zofia Klepacka zajmuje siódmą pozycję, a Kamila Smektała (obie z YKP Warszawa) jest trzynasta. Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) jest na dwunastym miejscu w rywalizacji mężczyzn. Przemysław Miarczyński (SKŻ) zajmuje szesnastą pozycję.

Dzisiaj, 24 czerwca, panie mają do rozegrania kolejne dwa wyścigi, natomiast mężczyźni pauzują. Zawodniczki i zawodnicy pływają w dwóch grupach – żółtej i niebieskiej. W czwartek 25 czerwca najwyżej sklasyfikowani zawodnicy z obu grup będą ścigać się wspólnie.

Mistrzostwa w Mondello na Sycylii stanowią eliminacje do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016. Kolejne zawody eliminacyjne czekają polskich windsurferów w sierpniu, podczas regat przedolimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii oraz na przełomie października i listopada podczas Mistrzostw Świata w Omanie.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ