< Powrót
27
grudnia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Carlo Borlenghi
Zwycięski jacht na trasie regat Sydney-Hobart 2017.

Sydney-Hobart – jest rekord!

Nowy rekord regat Sydney-Hobart wynosi 1 dobę, 8 godzin, 48 minut i 50 sekund! W takim czasie trasę wyścigu pokonał jacht „Wild Oats XI” ze skipperem Markiem Richardsem.

To dziewiąte zwycięstwo australijskiego super maxi i udany powrót po dwóch latach przerwy w startach na trasie słynnych regat. To także kolejny rekord uzyskany przez ten jacht. Poprzednie rekordy „Wild Oats XI” odnotowano w latach 2005 i 2012. Ten ostatni rekord utrzymał się do ubiegłego roku, kiedy pobiła go załoga „Perpetual LOYAL” uzyskując czas 1 doby, 13 godzin, 31 minut i 20 sekund (w tym roku jacht płynie w wyścigu pod nazwą „InfoTrack”).

Za zwycięzcą do mety dotarł „LDV Comanche” z załogą Jima Conneya. Ten jacht utrzymywał się na prowadzeniu niemal przez całe regaty. Do decydującego starcia między dwoma liderami doszło na River Derwent i w tym pojedynku „Wild Oats XI” okazał się lepszy. Sytuacja jest jednak interesująca, bo po wczorajszym incydencie, kiedy tuż po starcie „Wild Oats XI” nie ustąpił pierwszeństwa jednostce dowodzonej przez Conneya, ekipa „LDV Comanche” zapowiedziała złożenie protestu.

Polska załoga Przemysława Tarnackiego płynąca na jachcie “Weddel” zajmuje teraz 36 pozycję w czasie rzeczywistym.

Tracking regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ