< Powrót
18
listopada 2015
Tekst:
dol
Zdjęcie:
arch. Piotra Kuli

Szansa dla Finnów

21 listopada w Takapuna na Nowej Zelandii rozpoczną się regaty Finn Gold Cup 2015, czyli Mistrzostwa Świata klasy Finn. Wyścigi potrwają do 29 listopada, a wśród 88 zawodników na starcie staną dwaj Polacy – Miłosz Wojewski (Pogoń Szczecin) i Piotr Kula (GKŻ Gdańsk).

Dla Polaków to kolejna szansa na uzyskanie kwalifikacji do udziału w igrzyskach olimpijskich w 2016 r. Walka nie będzie łatwa, bo gospodarze wystawią silny, dwudziestoosobowy team, w którym są pretendenci do mistrzowskich medali.

– Trening w Nowej Zelandii urozmaiciły Mistrzostwa Północnej Wyspy, w których zająłem trzecie miejsce – pisał kilka dni temu z Antypodów Piotr Kula. – Wygrał Vasilij Zbogar ze Słowenii, a drugi był Nowozelandczyk Josh Junior. W zawodach wystartowało dwadzieścia łódek, ale wystarczyło to abyśmy mogli z trenerem zweryfikować nad czym muszę popracować najbardziej przed Mistrzostwami Świata.

Czy Kuli lub Wojewskiemu uda się zdobyć olimpijską kwalifikację, przekonamy się już 29 listopada. W sukces Piotra wierzy Mateusz Kusznierewicz, który na łamach naszego portalu zadeklarował niedawno, że liczy na dobry wynik gdańskiego reprezentanta.

Strona internetowa Mistrzostw

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ