< Powrót
18
lutego 2016
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
rejs
„Allie” przybija do nabrzeża w gdyńskiej marinie

Szkoła z flotą

Pomorska Szkoła Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni poszerza ofertę. Swoją flotę jednostek pływających oddał jej do dyspozycji Jachtklub Morski Roda.

Pomorska Szkoła Żeglarstwa i Edukacji Morskiej to placówka prowadzona przez Pomorski Związek Żeglarski. Z projektem zapoznać się można TUTAJ.

Szkoła nawiązała właśnie współpracę z Jachtklubem Morskim Roda z Gdyni i może korzystać z floty jednostek pływających klubu. W jej skład wchodzą jacht „Allie”, łódka klasy Omega „Anna Lidia” i motorówka SeaDoo Speedster. Szkoła będzie na nich realizować m.in. szkolenie żeglarskie, zajęcia edukacyjne i rejsy stażowe.

„Allie” to wypróbowana szwedzka konstrukcja. Jacht o długości ponad 9 metrów ma za sobą rejsy po Morzu Bałtyckim, Północnym i Atlantyku. W ubiegłym roku trafił do Polski i dał się już poznać z dobrej strony, biorąc udział w krajowych regatach i szkoleniu młodzieży. Szczegółowe dane techniczne znaleźć można TUTAJ.

Omegi przedstawiać nie trzeba. To reprezentant narodowej klasy łódek. Projekt stworzony podczas drugiej wojny światowej przez Juliusza Sieradzkiego wychował całe pokolenia polskich żeglarzy i do dzisiaj cieszy się niesłabnącą popularnością. Znakomicie sprawdza się także na morzu.

Zbudowany w 2002 r. SeaDoo Speedster, otwartopokładowy, pomieścić może maksymalnie pięć osób. Ma 5 m długości, 2,30 m szerokości, maksymalną wyskość 1,2 m, maksymalne zanurzenie 0,6 m. Silnik stacjonarny, Mercury, dwusuwowy benzynowy V6, moc 240 KM.

Zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach i programach prowadzonych przez Pomorską Szkołę Żeglarstwa i Edukacji Morskiej zapraszamy do kontaktu z Leopoldem Naskrętem, tel. 503-008-271, mail: leopold.naskret@pozz.org.pl

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ