< Powrót
27
marca 2018
Tekst:
Bartosz Gruszka
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
ORC

Szkolenie dla sędziów i organizatorów regat z formułą ORC

Kolegium Sędziów PZŻ oraz Biuro Pomiarowe ORC w Polsce zaprasza sędziów sportowych PZŻ oraz osoby zajmujące się szeroko rozumianym Race Managementem, na szkolenie poświęcone zagadnieniom sędziowania i organizowania regat z zastosowaniem formuły przeliczeniowej ORC.

Szkolenie odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia, w godzinach godz. 10-15 w sali konferencyjnej Pomorskiego Związku Żeglarskiego (Gdynia, al. Jana Pawła II 11). Skierowane  jest do sędziów głównych regat, członków zespołów protestowych, organizatorów regat oraz osób zajmujących się liczeniem wyników regat z zastosowaniem przelicznika ORC.

Spotkanie poprowadzą Jarek Górski (przedstawiciel biura pomiarowego PZŻ, mierniczy ORC) i  Tomasz Konnak (żeglarz regatowy, mierniczy ORC, osoba z doświadczeniem w liczeniu wyników regat ORC, m.in. ME ORC 2017 w Gdańsku).

Składać się ono będzie z dwóch części – prowadzenie regat i liczenie wyników. Jego podstawowym celem jest przygotowanie sędziów i organizatorów do sprawnego przeprowadzania regat z zastosowaniem przeliczników. Omówione zostaną najczęstsze problemy wynikające ze specyfiki tych regat i sposoby radzenia sobie z nimi. Wiedza nabyta na szkoleniu przyczyni się do pogłębienia znajomości przepisów oraz zwiększy świadomość i umiejętność rozpoznawania, kiedy uwagi zawodników stanowią „dobrą radę”, a kiedy próbę manipulacji.

W części praktycznej, która przeznaczona jest dla początkujących (obejmować będzie zarówno omówienie podstawowej obsługi programu, jak i pracę na przykładowych wynikach z ubiegłych regat), zainteresowane osoby będą mogły wdrożyć się w obsługę darmowej, oficjalnej aplikacji do liczenia wyników. Dlatego należy zabrać na szkolenie własny laptop.

Uczestnicy przed szkoleniem otrzymają email zawierający wskazówki dotyczące wymagań sprzętowych oraz samej aplikacji.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, pod warunkiem wcześniejszego zapisania się na listę uczestników. Zgłoszenie należy wysłać na adres: b.gruszka@pya.org.pl, podając dane: imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres email.

Zgłaszać się można do 13 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ