< Powrót
26
marca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Andrzej Mielicki
szkolenie regatowe

Szkolenie regatowe w PoZŻ: co mówią przepisy?

Już w najbliższą środę 28 marca odbędzie się kolejne szkolenie regatowe, organizowane przez Pomorski Związek Żeglarski. O stosowaniu przepisów podczas wyścigów opowie Adam Jankowski, skipper, sędzia i trener.

Jest to drugi wykład tego prelegenta, który 14 marca przybliżył pomorskim regatowcom przepisy i taktykę podczas wyścigów. W najbliższą środę Adam Jankowski, doświadczony żeglarz, trener i sędzia, będzie kontynuował ten temat.

– Przepisów i taktyki nie można omawiać oddzielnie, bo wszystko by się pomieszało – tłumaczy Adam Jankowski. – Dlatego po kolei omawiamy kolejne etapy regat. Teraz czekają nas halsówka, znaki i meta.

Do tej pory na szkoleniu regatowym omówiono: trym żagli, komunikację w załodze, nowoczesne systemy wspomagania taktyki regatowej oraz optymalizację jachtu.

Wykład odbędzie się w środę, 14 marca, w godzinach 18-20, w Szkole Morskiej w Gdyni, przy ulicy Polskiej 13A.

Zgłoszenia na szkolenie regatowe można przesyłać na adres: biuro@pozz.org.pl. Organizatorem jest Pomorski Związek Żeglarski, a koordynatorem Andrzej Mielicki (tel. 501 495 637, e-mail: andrzej.mielicki@pozz.org.pl).

PODZIEL SIĘ OPINIĄ