< Powrót
1
października 2015
Tekst:
opr. IM
Zdjęcie:
ZS nr 1 Władysławowo

Szkolne zakończenie sezonu

W piątek 2 października o godz.15 w Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego połączone z chrztem łodzi klasy Omega.

W gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie od 1 września br., w ramach innowacji pedagogicznej „Na wodzie i o wodzie” autorstwa Henryka Jeki, utworzona została 20-osobowa klasa żeglarska. 

We wrześniu, maju i czerwcu realizowane będą w jej ramach ćwiczenia praktyczne. 7 godzin pływania tygodniowo na łodziach typu slup. Zajęcia odbywają się na kempingu „Małe Morze”. W ciągu trzech lat uczniowie spędzą na wodzie 280 godzin.

Od października do kwietnia czas na teorię (jedna godzina tygodniowo) – młodzież opanowuje zakres wiedzy na patent żeglarza ( jego uzyskanie jest obowiązkowe ). W ciągu 3 lat to 75 godzin.

Razem to pięć razy więcej zajęć niż oferują standardowe kursy na stopień żeglarza. Zajęcia prowadzą instruktorzy PZŻ. Dodatkowo przez cały rok szkolny 2 godziny tygodniowo młodzież spędza na basenie. Uczniowie klasy żeglarskiej będą także brali udział w obozach żeglarskich i rejsach stażowych w ramach współpracy z Akademią Jachtingu z Jastarni.

Na piątkową uroczystość szkoła zaprasza wszystkich chętnych. Odbędzie się zakończenie sezonu żeglarskiego, a także chrzest Omegi zakupionej z pieniędzy przeznaczonych na innowacje z budżetu miasta Władysławowa. Z pływaniem na niej trzeba będzie poczekać do maja… 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ