< Powrót
7
listopada 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Boatshow

Targi Boatshow w Łodzi już po raz 20.

Spotkania ze znanymi żeglarzami, prezentacje premierowych jachtów motorowych oraz bezpłatne warsztaty i szkolenia – to główne punkty tegorocznej edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow, które odbędą się w Łodzi w dniach 9 – 11 listopada.

Już po raz 20 do hali Expo-Łódź przyjedzie kilka tysięcy miłośników sportów wodnych. Będą mogli zapoznać się z ofertą 130 wystawców prezentujących m.in. jachty motorowe i żaglowe, houseboaty, łodzie spacerowe, wędkarskie oraz wszystko to, co jest niezbędne do aktywnego wypoczynku na wodzie.

Gwiazdy sportów wodnych

Organizatorzy Boatshow zaplanowali codzienne spotkania z wybitymi żeglarzami, sportowcami i motorowodniakami. Wśród gości specjalnych znajdzie się Szymon Kuczyński, który w tym roku – z sukcesem – zakończył samotny rejs dookoła ziemi bez zawiania do portu na najmniejszym jachcie na świcie (jacht Szymona Kuczyńskiego będzie prezentowany podczas targów).

Ciekawie zapowiadają się także opowieści o „Projekcie Bałtyk”, czyli przepłynięciu w jeden dzień na skuterach wodnych do Szwecji i z powrotem oraz  prezentacje przygotowane przez załogę jachtu „Ocean A”. Żeglując pod koniec sierpnia wzdłuż wschodniego brzegu Grenlandii osiągnęli rekordową pozycję płynąc jak najbliżej bieguna.

Rejsy i czartery

Podczas targów obecnych będzie kilkadziesiąt firm czarterowych i szkoleniowych, które  organizują wodny wypoczynek nawet w najodleglejszych zakątkach świata. Swoją ofertę zaprezentują armatorzy z Tajlandii, Francji, Chorwacji oraz Grecji. Zwiedzający będą mogli zapoznać się także z propozycjami krajowymi.

Premierowe jachty

Wśród blisko 100 konstrukcji pływających znajdą się także premiery. Producenci oraz dystrybutorzy jachtów motorowych i żaglowych po raz pierwszy na targach w Łodzi pokażą m.in.:

– Zephir 750 – prototypowy aluminiowy jacht cruisingowy do spokojnego pływania po osłoniętych akwenach.

– Northman 1200 – nominowany do nagrody Polish Boat of the Year 2019, luksusowy jacht typu houseboat, z możliwością personalizowania wielu elementów wyposażenia.

– Barracuda 686 Walk Around – nowa motorówka do aktywnego wypoczynku, na której może jednocześnie pływać nawet 10 osób.

– Weekender W9 – najnowszy model szwedzkiej stoczni Nimbus Boats, jacht jest 9- metrową łodzią weekendową, przystosowaną do spotkań towarzyskich oraz do osiągania dużych prędkości na wodzie.

– Calibra 21 – niewielki żaglowy jacht turystyczno-regatowych, który po latach przerwy wraca do produkcji.

– Mastercraft X24 – premiera na rok 2019 z amerykańskiej stoczni wyspecjalizowanej w produkcji jachtów do sportów wodnych takich jak wakeboarding i narciarstwo wodne.

Napędy elektryczne

Coraz częściej jachty napędzane są silnikami elektrycznymi. Ten trend będzie widać także podczas Boatshow 2018. Wśród wystawców znajdą się firmy zagraniczne proponujące elektryczne rozwiązania napędowe oraz krajowi przedsiębiorcy zajmujący się instalowaniem elektrycznych silników w każdego rodzaju jachtach. Pośród łodzi elektrycznych zobaczyć będzie można między innymi Stillo 30, Escapade 600 Camper oraz Delfin Electric. Co ciekawe, jeden z wystawców targów dostarcza także rozwiązania do przemysłu filmowego – np. wszystkie Batmobile oraz niektóre pojazdy z nowej serii Gwiezdnych Wojen posiadały silniki elektryczne wykorzystywane w jachtach.

Warsztaty i szkolenia

Jak co roku każdy chętny będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach. Tematyka zajęć obejmie m.in. współpracę ze śmigłowcem podczas ewakuacji z jachtu, tworzenie dobrych relacji miedzy kapitanem i załogą, żeglowanie z dziećmi oraz prognozowanie pogody. W programie Boatshow znalazły się również warsztaty przygotowujące do egzaminów państwowych oraz prezentacje dotyczące „lepszego” prowadzenia jachtów w różnych warunkach.

Osprzęt i akcesoria

Odwiedzając Boatshow wodniacy poznają ofertę producentów i dystrybutorów osprzętu,  elektroniki jachtowej oraz będą mogli kupić odzież sportową. Nie zabraknie atrakcji dla amatorów kajakarstwa, turystyki wodnej i wędkarstwa. W ramach Boatshow odbędzie się także wyprzedaż sprzętu windsurfingowego.

Szanty

Na targi Boatshow powracają szanty oraz klimatyczna tawerna. Codziennie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni odbywać się będą koncerty, a goście targowej tawerny będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej przygotowanej przez Starą Szkutnię. W sobotę wieczorem z hali Expo-Łódź wszyscy chętni będą mogli przejechać darmowymi busami na koncert galowy z okazji 20 edycji Boatshow. Muzycznie czas będą umilać: Janusz Nastarowicz, Jolly Roger, Drake Sea Folk Group oraz 4 Refy.

Program

Godziny otwarcia targów:
Piątek, 9 listopada – 10.00- 18.00
Sobota, 10 listopada – 10.00- 18.00
Niedziela, 11 listopada – 10.00- 16.00

PODZIEL SIĘ OPINIĄ