< Powrót
10
maja 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Sailing Poland
The Ocean Race Europe Prologue

The Ocean Race Europe: „Sailing Poland” z kolejnym zwycięstwem!

Pierwszy pełnomorski etap The Ocean Race Europe Prologue zakończony. Cztery jachty VO65 zacumowały dziś w Gdyni, a w klasyfikacji generalnej bez zmian – nadal prowadzi polska załoga „Sailing Poland”.

Punktualnie o godzinie 10.46 linię mety na wodach Zatoki Gdańskiej jako pierwszy przeciął jacht „Sailing Poland”. Polska załoga wygrała tym samym kolejny, już czwarty wyścig The Ocean Race Europe Prologue – tym razem etap pełnomorski z Kłajpedy do Gdyni. Walka o drugie miejsce toczyła się do samego końca. Ostatecznie wygrała litewska „Ambersail2”, która wpłynęła na metę z przewagą niecałych 3 minut nad „Team Childhood1” z Holandii. Ostatnie, czwarte miejsce zajęła załoga „The Austrian Ocean Race Project” (Austria).

The Ocean Race Europe Prologue – etap Kłajpeda – Gdynia:
1.   Sailing Poland – czas mety: 10:46:00
2.    Ambersail – czas mety: 11:06:16
3.    Childhood – czas mety: 11:09:28
4.    The Austrian Ocean Race Project – czas mety: 11:38:41

The Ocean Race Europe to pierwsza, europejska odsłona najtrudniejszych załogowych okołoziemskich regat na świecie – The Ocean Race. Poprzedza ją prolog na trasie Kłajpeda – Gdynia – Sztokholm. Po zakończeniu pełnomorskiego etapu z Litwy do Polski, 11 maja rozegrane zostaną dwa wyścigi przybrzeżne na Zatoce Gdańskiej, a 12 maja o godzinie 12 rozpocznie się kolejny morski etapu do Sztokholmu. Ze względu na trwająca pandemię, wydarzenie ma charakter wyłącznie sportowy. Zmagania, szczególnie wyścigi przybrzeżne będzie można obserwować m. in. z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, molo w Sopocie, gdzie przewidziany jest znak zwrotny, z trójmiejskich plaż, a także z pokładów prywatnych jachtów.

Szczegółowy harmonogram The Ocean Race Prologue Gdynia – 10-12 maja 2021:

10 maja:
Zakończenie etapu morskiego Kłajpeda – Gdynia
Zacumowanie jachtów w Marina Yacht Park

11 maja:
Dwa wyścigi przybrzeżne w formule In-Port Race
09.00 – skippers briefing (wyłącznie dla zawodników)
09.45 – wypłynięcie jachtów z Marina Yacht Park
11.00 – start 1. Wyścigu
14.30 – start 2. wyścigu

12 maja:
12.00 – start morskiego etapu Gdynia – Sztokholm

Poczynania załogi „Sailing Poland” śledzić można w mediach społecznościowych: na FacebookuInstagramiestronie internetowej.

Galeria zdjęć Cherie Bridgesa z „Sailing Poland” z pełnomorskiego etapu Kłajpeda – Gdynia:

PODZIEL SIĘ OPINIĄ