< Powrót
11
czerwca 2015
Tekst:
mat. organizatorów
Zdjęcie:
MOSiR Gdańsk

Tolkmicko i Gdańsk – regatowo!

Przed nami kolejne regaty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Na Zalewie Wiślanym odbędą się regaty o Puchar Burmistrza Tolkmicka, a na wodach Zatoki Gdańskiej – regaty o Puchar Mariny Gdańsk.

Doroczne Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka
12-14.06
Tolkmicko
Klasy: KWR
organizator: Jachtklub Elbląg
www.jachtklub.elblag.pl

Zawiadomienie o regatach 

Są to szczególne regaty – wyścig odbywa się wokół całego Zalewu Wiślanego, dzięki czemu obserwować je mogą zarówno mieszkańcy Mierzei Wiślanej, jak i Wysoczyzny Elbląskiej.

Zawody zostaną rozegrane w klasie KWR w trzech grupach. Organizator planuje jeden, całodzienny wyścig. Start nastąpi 13 czerwca o godzinie 7.30 na redzie portu Tolkmicko. Trasa zostanie usytuowana dookoła Zalewu Wiślanego po pławach nawigacyjnych. Meta wyznaczona będzie na redzie portu Tolkmicko.

Zgłoszenia do regat przyjmowane będą w Biurze Regat w Tolkmicku w godzinach podanych w Zawiadomieniu o regatach. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów nastąpi 13 czerwca o godzinie 20 w porcie Tolkmicko.

Organizatorzy zapraszają zarówno do startu w samych regatach, jak również do kibicowania i podziwiania zmagań żeglarzy z lądu

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk
13-14. 06.2015
Gdańsk
Klasy: ORC Club, KWR, OPEN
Organizator: MOSiR Gdańsk

Zawiadomienie o regatach

Trasa regat będzie wytyczona wzdłuż wybrzeża, od molo w Brzeźnie aż do Sopotu. Ich portem będzie przystań jachtowa Marina Gdańsk. Regaty są zaliczane do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski, Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz po raz pierwszy w roku 2015 do Pucharu Bałtyku Południowego.

W sobotę odbędą się dwa wyścigi, a w niedzielę załogi będą się ścigać w jednym, za to wydłużonym aż do 12 mil morskich. Regaty o Puchar Mariny od ośmiu lat cieszą oczy licznie zgromadzonej publiczności na molo w Brzeźnie. Silna obsada gwarantuje dużo emocji oraz ciekawą walkę na bojach oraz na mecie.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ