< Powrót
1
kwietnia 2017
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Tomasz Chamera w środku.

Tomasz Chamera – chcę być prezesem PZŻ

„Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, zamierzam kandydować na stanowisko prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego.” Listem do członków Związku Tomasz Chamera, obecny wiceprezes PZŻ do spraw sportu, rozpoczął kampanię wyborczą.

Przypomnijmy, że 23 kwietnia w Warszawie odbędzie się Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy PZŻ podczas którego setka delegatów z całego kraju wybierze nowe władze Związku. Chamera jest pierwszym kandydatem, który oficjalnie ogłosił, że zamierza ubiegać się o stanowisko prezesa. Zrobił to wczoraj wieczorem w liście, który skierował do delegatów, przyjaciół i członków Związku, mediów oraz wszystkich zainteresowanych stanem żeglarstwa w Polsce.

„W całym naszym środowisku to pierwsza jasna deklaracja przed zbliżającym się głosowaniem – pisze Chamera – Domyślam się, że rozpocznie ona dyskusję i komentarze odnośnie rozpoczynającej się rywalizacji. Za pozytywne głosy wobec mojej kandydatury już teraz dziękuję. Z negatywnymi zamierzam się zmierzyć, chętnie odpowiadając na wszystkie pytania.

Jeśli moja deklaracja, stanie się punktem wyjścia do debaty w żeglarskim gronie będzie to dobry sygnał. Otwarta rozmowa i dialog o wyzwaniach stojących przed polskim żeglarstwem jest potrzebna naszemu Związkowi. Niech zbliżające się wybory nowych władz PZŻ będą do tego okazją. Porozmawiajmy o przyszłości polskiego żeglarstwa – dla jego dobra – by kontynuować obecne tradycje i sukcesy oraz po to, by wybrać najlepsze drogi rozwoju w kolejnych latach.

Stoimy dziś wobec ważnych wyzwań. W wielu kręgach PZŻ postrzegany jest jako organizacja, która poza sportem wciąż ma stosunkowo mało do zaoferowania polskim żeglarzom, pomimo dużych możliwości. Wspólnie możemy to poprawić. Odłóżmy na bok animozje.

Chcę Was przekonać, że razem możemy usprawnić Związek i uczynić z niego organizację mocniej wspierającą żeglarzy, okręgowe związki, kluby, stowarzyszenia, szkoleniowców i trenerów. Prezentuję Wam pomysł na lepszy PZŻ. Pomysł, który:
1. usprawni zarządzanie Związkiem i poprawi jego wizerunek w Polsce,
2. powiększy liczbę żeglarzy i zasięg naszej działalności,
3. uczyni z PZŻ nowoczesną organizację o europejskich ambicjach”.

Do listu dołączony został szczegółowy program zamierzeń Chamery.

„Wybór jest w Waszych rękach. Jeśli mi zaufacie zrobię co w mojej mocy, aby polskie żeglarstwo wykorzystało swój wielki potencjał i swoje szanse. Poprowadźmy wspólnie nasz jacht kursem na rozwój polskiego żeglarstwa!” – napisał w zakończeniu swojego listu.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ