< Powrót
9
kwietnia 2018
Tekst:
Maciej Cylupa
Zdjęcie:
Mariusz Libera, polishmatch.pl
Polish Match Tour

Tomasz Kulesza wygrywa pierwsze regaty Polish Match Tour

Inaugurujące sezon 2018 zawody Polish Match Tour odbyły się w miniony weekend w Rybniku. Regaty połączone z Akademią Regatową rozegrano tradycyjnie w pierwszy weekend kwietnia na Zalewie Rybnickim.

Najlepsza była załoga Tomasza Kuleszy z Podlaskiego Klubu Żeglarskiego „Dżygit” z Białegostoku. Białostoczanie pokonali w finale 2-0 szczecińską załogę „La Besto”, ze sternikiem Bartoszem Piotrowskim. Podium uzupełniła śląska załoga pod wodzą Wiktora Kobrynia z Katowic. W zawodach walczyło sześć załóg.

Polish Match Tour

– Regaty poprzedzone wykładami teoretycznymi oraz treningiem na wodzie, szczególnie na początku sezonu, to idealny sposób na rozpoczęcie startów – mówi zwycięzca regat Tomasz Kulesza. – Cieszymy się, że udało nam się wygrać, to nasz drugi start w tych regatach i jesteśmy zadowoleni z progresu. Czekamy na pierwsze, poważne, międzynarodowe regaty, już za pięć dni na tym samym akwenie. Bardzo mocna stawka będzie okazją do zebrania kolejnych doświadczeń.

Rzeczywiście, już w następny weekend 14 i 15 kwietnia, odbędą się pierwsze z dwóch planowanych w Rybniku regat zaliczanych do rankingu Pucharu Świata – PMT Rybnik Spring Cup. Na starcie stanie dziesięć załóg z Polski, Niemiec, Danii, Portugalii i Nowej Zelandii.

Organizatorzy zapewnią cztery jednakowe, regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany na różnych akwenach, od 2007 roku. W sezonie 2018 cykl składa się z siedmiu imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.
Organizatorem regat jest MT Partners oraz Polish Match Tour – Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ