Artur Wissuwa
Gwidon Libera
Zakrzewski

Tomasz Zakrzewski bojerowym mistrzem Polski 2021

Złote medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2021 w bojerowej klasie DN wywalczyli Tomasz Zakrzewski wśród mężczyzn, a wśród kobiet Laura Banach – oboje reprezentują MKŻ Mikołajki.

Drugie miejsce wśród mężczyzn wywalczył Jarosław Radzki z Warmii Olsztyn, a na najniższym stopniu podium z medalem brązowym stanął Karol Jabłoński reprezentujący Olsztyński Klub Żeglarski.

Mistrzynią Polski została Laura Banach z MKŻ Mikołajki, miejsce wywalczyła Zuzanna Rybicka z CHKŻ Chojnice. medal brązowy i trzecie miejsce na podium przypadło zawodniczce OKŻ Olsztyn Weronice Martynowskiej.

Do rywalizacji na tafli Zalewu Wiślanego przystąpiło 60 zawodników z 3 państw. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu związanych z sytuacją pandemiczną, na start zgłosili się także zawodnicy z Niderlandów, Szwecji oraz z  Węgier.  Ze względu na dużą liczbę zawodników, pierwszego dnia zawodów konieczne było rozegranie 2 wyścigów eliminacyjnych, w wyniku których 10 pierwszych zawodników awansowało do najwyższej grupy rywalizacji, grupy A. W grupie A (złotej), bez potrzeby eliminacji rozstawionych zostało też 10 najwyżej sklasyfikowanych zawodników w rankingu Pucharu Polski za poprzedni sezon 2019/2020.

W sobotę udało się rozegrać jedynie dwa biegi eliminacyjne oraz po jednym biegu finałowym grupy A oraz B. Drugi wyścig grupy A, co prawda się rozpoczął, ale w połowie drugiego okrążenia zabrakło wiatru i cała flota stanęła. Z powodu wyczerpania limitów czasu przewidzianego na okrążenie, Sędzia Główny zawodów Dorota Michalczyk przerwała wyścig, a pozostałe biegi zostały odroczone do niedzieli, 20 lutego.

Jedyny ukończony sobotni wyścig grupy A wygrał Karol Jabłoński z OKŻ Olsztyn, przed Jarosławem Radzkim z Warmii Olsztyn oraz Tomaszem Zakrzewskim z MKŻ Mikołajki.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w klasie DN 2021 odbywały się w dniach od 20 do 21 lutego w Krynicy Morskiej. Na starcie stanęło 60 zawodników z Polski, Niderlandów, Szwecji i Węgier.  Zawody rozgrywano przy bardzo słabym wietrze. W ciągu dwóch dni udało się rozegrać 4 wyścigi finałowe grupy A oraz 3 wyścigi grupy B.