< Powrót
24
października 2019
Tekst:
Mirosław Zyśk
Zdjęcie:
mat. pras.
Od lewej: sternik Jacek Turczynowicz i załoga w składzie: Mirek, Andrzej, Karol, Jędrek, Bartek, Cezary, Janusz, Grzegorz.

Trzecie miejsce Polaków w Croatia Coast Cup

Polska załoga ze sternikiem Jackiem Turczynowiczem zajęła trzecie miejsce w klasie Bavaria 46 z genakerem w międzynarodowych regatach Croatia Coast Cup 2019.

Rozgrywane co trzy lata regaty Croatia Coast Cup odbyły się w tym roku w dniach 12-18 października na trasie Biograd – Rovinj – Biograd. Wzięło w nich udział 251 uczestników, 41 załóg z 6 krajów.

Tegoroczna impreza kojarzyć się będzie z bardzo słabym wiatrem i koniecznością budowania strategii na lokalnej wiedzy na temat prądów.

– Wywalczyliśmy w rezultacie trzecie miejsce na remisie punktowym z drugą załogą. Zabrakło nam trochę szczęścia, gdyż w ostatnim wyścigu długodystansowym, mając przebytą połowę dystansu do mety z przewagę ok. 2,5 Nm nad drugim jachtem, skończył nam się wiatr i silny prąd zaczął nas cofać. Widząc to na trackingu przeciwnicy wykorzystali to żeglując inną, teoretycznie dłuższą trasą, bardzo blisko brzegu (słabszy prąd). Regaty były bardzo trudne. Znajomość akwenu i map prądów była znamienna dla dobrej strategii oraz szybkiego żeglowania – podsumował start Polaków Jacek Turczynowicz.

Strona regat.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ