maja 2021
UKS NAVIGO
UKS NAVIGO

Trzy Mola za nami

W dniach 8-9 maja w Sopocie odbyły się regaty katamaranów Trzy Mola, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Regaty te zaliczane są do Pucharu Polski Katamaranów.

Dwa dni regat były dla zawodników bardzo wymagające ze względu na zimno i kręcący wiatr pierwszego dnia, w którym udało się zaliczyć tylko jeden wyścig oraz porywisty, bardzo silny, wiatr dnia drugiego.

Zawodnicy ścigali się w trzech klasach: A-class, Hobie Cat 16 i Open. W klasie Open, ścigającej się wg przelicznika Texel, startowały następujące klasy łódek: Nacra 15, Formuła 18, Tornado i Topcat K1. W tej klasie zwycięzcami zostali doświadczeni żeglarze z Formuły 18 Michał Surowiec i Jerzy Białek z UKS NAVIGO. W kategorii Open Młodzież zwyciężyli Stanisław Wierczyński i Julia Wróblewska z UKS NAVIGO na katamaranie Nacra 15. W klasie Hobie Cat 16 klasyfikację ogólną i młodzieżową wygrała załoga z klubu Port Mechelinki – Iga Saj i Maksymilian Nadolski. W A-class, w której startowały tym razem łódki wyłącznie latające na foilach nad wodą, zwyciężył Kuba Surowiec z UKS NAVIGO.

Regaty odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Następne regaty organizowane przez UKS NAVIGO – Sopot Catamaran Cup –  odbędą się w dniach 5-6 czerwca 2021.