< Powrót
21
lutego 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Arthur Daniel
RORC Caribbean 600
Jachty z grupy IRC 0 podczas ubiegłorocznych regat.

Trzy polskie załogi popłyną w RORC Caribbean 600

W poniedziałek 24 lutego ponad 70 teamów i około 700 żeglarzy wystartuje z wyspy Antigua w regatach RORC Caribbean 600.

Organizowane przez brytyjski Royal Ocean Racing Club we współpracy z Antigua Yacht Club regaty RORC Caribbean 600, odbędą się po raz dwunasty. Przez ten czas wypracowały sobie mocną pozycję wśród imprez morskich i na linii startu nie brakowało też Polaków – m.in. w ubiegłym roku wziął w nich udział jacht „Sailing Poland”, a w 2016 roku „Porfavor”.

W tym roku w gronie ponad siedemdziesięciu jachtów znajdą się aż trzy z polską załogą – „Sailing Poland” (Volvo Ocean 65) ze sternikiem Maciejem Marczewskim, „Green Dragon” (Volvo Open 70) ze Zbigniewem Gutkowskim oraz „I Love Poland” (Volvo Open 70) ze sternikiem Grzegorzem Baranowskim. Wszystkie polskie jednostki będą się ścigać w grupie IRC 0. Dla „I Love Poland” będzie to nie tylko pierwszy start po rozpoczęciu programu szkoleniowego, ale też z nowym kapitanem w miejsce Jarosława Kaczorowskiego.

Trasa wyścigu liczy około 600 Mm i biegnie pomiędzy karaibskimi wyspami w pobliżu Antigui. Rozpocznie się on w poniedziałek 24 lutego o godzinie 10.50 (15.50 czasu polskiego), a pierwszych jachtów na mecie można spodziewać się w środę. Rozdanie nagród odbędzie się w piątek 28 lutego o godzinie 18 (23 czasu polskiego). Regaty można będzie śledzić na trackingu.

Strona RORC Caribbean 600

PODZIEL SIĘ OPINIĄ