< Powrót
10
października 2016
Tekst:
LN
Zdjęcie:
LN

Trzynastu nowych sterników w Wiślince

W niedzielę 10 października na przystani żeglarskiej w Wiślince 13 osób przystąpiło do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Zdali wszyscy.

Do egzaminu przystąpili uczestnicy kursu zorganizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski, mieszkańcy gminy, członkowie niedawno powstałego klubu żeglarskiego „Wiślinka”, młodzież szkół ponadgimnazjalnych i okoliczni wędkarze.

– Kurs prowadzony  przez Pomorską Szkołę Żeglarstwa i Edukacji Morskiej PoZŻ jest kolejnym wydarzeniem żeglarskim partnerskiego projektu „Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami”, realizowanym od 2014 roku wspólnie z gminą, którego założeniem jest edukacja żeglarska i morska dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy – mówi kpt. Leopold Naskręt, KWŻ (kierownik wyszkolenia żeglarskiego – red.) kursu.

Egzamin przeprowadzony przez komisję egzaminacyjną (KE) Pomorskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, który na podstawie decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki, stał się w tym roku autonomicznym podmiotem egzaminacyjnym, przebiegał w sprzyjających warunkach atmosferycznych, sile wiatru 1-3°B i stanie morza 1-2, na redzie przystani Wiślinka.

 – Przygotowaliście się państwo zadowalająco – chwalił motorowodniaków odbierających zaświadczenia o zdaniu egzaminu przewodniczący KE, kpt. Jerzy Borkowski. – Egzamin był na dobrym poziomie. Jednak ten prawdziwy zdacie dopiero przed sobą, podczas pierwszych,  prowadzonych przez siebie rejsów.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ