< Powrót
8
maja 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Alex Shwartz
Hajnan

Twin Tip:Racing – podium mistrzostw w Hajnan bez Polaka

W chińskim Hajnan zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata klasy Twin Tip:Race. Nasz jedyny reprezentant, Tomasz Glazik (SKŻ Ergo Hestia Sopot, Ozone Kites) zajął 35 miejsce.

Zawody były kolejnymi kwalifikacjami do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które w tym roku odbędą się w Buenos Aires. Niestety, nasz reprezentant tym razem popłynął jeszcze słabiej niż w czasie pierwszych zawodów kwalifikacyjnych do MIO rozegranych w lutym w Maroku, gdzie uplasował się na dziewiątej pozycji.

W Chinach prym wiedli reprezentanci Dominikany – Deury Corniel i Lorenzo Calcano, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce na podium. Rozdzielił ich reprezentant gospodarzy Haorang Zhang. Poza Dominikańczykami i Chińczykami kwalifikacje olimpijskie wywalczyli Martin Dolenc z Chorwacji i Benoit Gomez z Francji.

Wśród dziewcząt najlepsza była Hiszpanka Nina Font Castells, a za nią uplasowały się Włoszka Sofia Tomasoni i Chinka Kewen Li. Czwarta, Francuzka Poema Newland także uzyskała kwalifikację dla swojego kraju.

Pełne wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ