< Powrót
6
sierpnia 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Bartosz Cirocki
Jeziora

Udane ściganie w Pucharze Jeziora Ostrzyckiego

W niedzielę 5 sierpnia zakończył się XX Puchar Jeziora Ostrzyckiego – Memoriał Witosława Labudy. Regaty stanowiły kolejną odsłonę tegorocznego Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

W pucharowych zmaganiach IV ŻPK ścigało się 60 jachtów w kilku klasach. W grupie najmłodszych, startujących w klasie Optimist 0, zwyciężył Kajetan Liszewski (Opti CWM Gdynia), a w klasyfikacji Optimist UKS Patryk Ulaczyk (UKŻ Lamelka Kartuzy).

W klasie Cadet wygrały Olga Szarmach i Aleksandra Norkowska (UKS Wodniacy Garczyn). Grzegorz Musielak (JK Portowiec) z załogą zwyciężył w klasie Omega, a w kategorii Open najlepsza była załoga Andrzeja Lemana (niezrzeszony).

– Impreza udała się świetnie – zapewnia Hanna Kajeta z UKŻ Lamelka Kartuzy, który zorganizował regaty wspólnie z gminą Somonino, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somoninie i we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. – Pogoda nie zawiodła, rozegrano wszystkie zaplanowane na sobotę i niedzielę wyścigi. Cieszy nas też, że dopisała publiczność i w uroczystości wręczenia trofeów uczestniczyło około ośmiuset widzów.

Puchar Jeziora Ostrzyckiego został dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. IV Żeglarski Puchar Kaszub organizowany jest przy wsparciu Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Autorem idei organizowania kaszubskiego pucharu dla młodych żeglarzy jest prezes Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Lamelka Kartuzy, Mirosław Plichta.

Przed nami kolejne regaty IV ŻPK – 11 i 12 sierpnia we Wdzydzach rozegrany zostanie Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, a 22 i 23 września żeglarze zmierzą się w Mistrzostwach Kartuz na terenie CSWiPR Złota Góra.

Podsumowanie Żeglarskiego Pucharu Kaszub i wręczenie nagród zwycięzcom cyklu odbędzie się 13 października w Kosakowie.

Wyniki Cadet, Omega, Open
Wyniki Optimist 0
Wyniki Optimist UKS

PODZIEL SIĘ OPINIĄ