Martinez Studio/Real Club Nautico de Palma
Alicante

Udane występy Polaków w Alicante i na Majorce

W niedzielę 9 grudnia polscy Optimiściarze zakończyli udział w 68. Trofeo Ciutat de Palma na Majorce i 52. Tygodniu Żeglarskim w Alicante. I mają powody do zadowolenia.

W trzydniowych regatach 52. Tygodnia Żeglarskiego w Alicante (LII Semana Náutica de Alicante) wzięło udział dwudziestu pięciu Optimiściarzy z Polski. W klasyfikacji generalnej najlepiej spisali się zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego – po ośmiu wyścigach Jacek Kalinowski zajął drugie miejsce (pierwsze w kategorii U13), a Jeremi Szczukowski czwarte (trzecie w U13). Na dziesiątej lokacie uplasowała się Alicja Michalewska (MOS SSW Iława), która równocześnie była drugą najlepszą dziewczyną w kategorii U13. Miejsce w czołówce zajęli jeszcze Oskar Wielczyk (MOS SSW Iława) – trzynaste, oraz Antoni Lipiński (ChKŻ) – dwudzieste czwarte. Zwycięzcą regat, w których wystartowało 142 zawodników, został Hiszpan Miguel Campos.

Wyniki 52. Tygodnia Żeglarskiego w Alicante

289 Optimiściarzy, w tym dziesięciu z Polski, wystartowało z kolei na Majorce w Trofeo Ciutat de Palma. Po trzech dniach, w czasie których przeprowadzono siedem wyścigów, najlepiej z naszych reprezentantów popłynęli Tomasz Bendlewski i Paulina Rutkowska (oboje YKP Gdynia), którzy zajęli odpowiednio dwudzieste czwarte i dwudzieste piąte miejsce. W regatach na Majorce zwyciężyła Hiszpanka Maria Perello Mora.