< Powrót
8
czerwca 2015
Tekst:
BS
Zdjęcie:
BS

V Radiologiczne Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie

6 czerwca w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich na starcie V Radiologicznych  Mistrzostw Polski w Żeglarstwie stanęły załogi reprezentujące 6 oddziałów Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Mistrzostwa, których twórcą jest prof. Andrzej Urbanik z Katedry Radiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, organizowane są od roku 2010.  Mogą brać w nich udział załogi reprezentujące poszczególne koła terenowe (oddziały) Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Z pięciu dotychczasowych edycji  – w trzech triumfowali reprezentanci Małopolski i po jednej z Mazowsza i województwa łódzkiego.

Jak przystało na jubileusz, regaty trwały dwa dni – 5 i 6 czerwca. Bazą po raz trzeci było Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich. W pierwszym dniu odbyło się szkolenie regatowe, a także seria biegów treningowych. Właściwe zawody rozpoczęły się  6 czerwca. Przy słonecznej pogodzie i mocnym wietrze, ścigano się na jachtach Balt 23. Było dużo emocji, a główna rywalizacja toczyła się się pomiędzy załogami z Mazowsza i Małopolski.

Zacięta walka trwała aż do ostatniego, piątego wyścigu. Po zejściu z wody na zawodników czekał tradycyjny, gorący bigos.

Wieczorem wszyscy spotkali się w Gdańsku w Brovarni, obok mariny, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy połączone z ogłoszeniem wyników oraz rozdaniem dyplomów, medali i statuetek. Wziął w niej udział redaktor Bohdan Sienkiewicz, prowadzący przez ponad ćwierć wieku telewizyjny program „Latający Holender”, dzięki któremu pomysłodawca imprezy, prof. dr hab. n.m. Andrzej Urbanik, zakochał się w morzu i żeglarstwie.

Organizację regat, a także funkcje sędziego głównego sprawował Włodzimierz Radwaniecki z ekipą. Wszystko udało się znakomicie, dzięki wsparciu, jakie organizatorzy otrzymali od Naczelnej Izby Lekarskiej.

Miejsce I Oddział Małopolski
Piotr Jędryczka (sternik), Justyna Kozub, Katarzyna Rakoczy, Andrzej Urbanik

Miejsce II Oddział Mazowiecki
Krzysztof Milczarek (sternik), Piotr Kulisiewicz, Leopold Bakoń, Konrad
Milczarek

Miejsce III – dwie załogi ex aequo
Oddział Pomorski
Maciej Markuszewski (sternik), Tomasz Klimek, Wojciech Wierzbicki
Oddział Podkarpacki
Paweł Jankowski (sternik), Justyna Filipowska, Ewa Osip, Daniel Dudek

Miejsce IV Oddział Lubelski
Marcin Wieczorski (sternik), Małgorzata Cierpisz, Krzysztof Fronc, Tomasz
Wodowski

Miejsce V Oddział Wielkopolski
Łukasz Matuszewski (sternik), Arleta Witkowska-Łuczak, Magdalena
Gruchalska, Adam Łuczak.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ