< Powrót
27
sierpnia 2015
Tekst:
Wojciech Gackowski
Zdjęcie:
Martyna Jendernal

V Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna – wyniki

W miniony weekend (22-23 sierpnia), już po raz piąty na przystani Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbyły się regaty organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Wodniacy Garczyn.

Zawody, skierowane głównie do najmłodszych żeglarzy startujących w klasie Optimist, tym razem, dzięki współpracy z UKS Kotwica, UKŻ Lamelka i firmie AQUA Sport, rozegrano w dwóch dodatkowych klasach – O’pen BIC i Puck. Dodatkowo klasa Optimist została podzielona na dwie kategorie wiekowe. Na wodzie znajdowało się łącznie prawie 50 zawodników na 35 jachtach.

Pierwszego dnia w trudnych warunkach i przy zmiennym wietrze o sile 1-2 B udało się rozegrać trzy biegi, w których najlepsi okazali się goście reprezentujący UKŻ Lamelka z Kartuz.

Drugiego dnia warunki ponownie nie rozpieszczały, wiatr był bardzo zmienny, ale odbyły się kolejne trzy biegi. Po odrzuceniu najsłabszego wyniku wyłoniono zwycięzców.

W klasie najmłodszej, OPP 0, zwyciężyła Iga Jarosiewicz przed Julią Lewków (najmłodszą zawodniczką w regatach) i Arturem Mielewczykiem. Cała trójka reprezentowała barwy UKŻ Lamelka. W starszej klasie OPP zwyciężył Wiktor Łasak, reprezentujący kartuski klub, na drugim miejscu dopłynęła Olga Szarmach z UKS Wodniacy Garczyn, a na trzecim Jeremi Rudnicki z UKŻ Lamelka.

W klasie Open BIC kolejność rozstrzygnął wewnętrzny pojedynek między reprezentantami
UKS Kotwica z Gdyni. Wygrał zwycięzca 4 z 6 biegów, Wiktor Rostowski, który wyprzedził Michała Reitera i Jaroslava Davydova. Ostatnia klasa rozgrywana między jachtami klasy Puck, był pojedynkiem trzyosobowych załóg. Pierwsze miejsce zajęła załoga gospodarzy ze sternikiem Jakubem Orzęckim, drugie drużyna z Kartuz, a trzecie ponownie gospodarze ze sterniczką Julią Lindstedt.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ