< Powrót
10
czerwca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Zuza Trykowa Art
Mechelinek

V Żeglarski Puchar Kaszub – Puchar Mechelinek rozstrzygnięty

Ponad 160 żeglarzy i żeglarek zmierzyło się na Zatoce Gdańskiej 8 i 9 czerwca w tegorocznej edycji Pucharu Mechelinek. Była to pierwsza odsłona V Żeglarskiego Pucharu Kaszub 2019. O pucharowe punkty walczyli zawodnicy klas Optimist, Omega i Korsarz.

W klasie Korsarz najlepsi okazali się Michał Wójcik i Jan Śliwiński, a w klasie Omega załoga Tadeusza Marszałkowskiego (KKS Kartuzy) wyprzedziła ekipę Jacka Karolczaka (UKS Lamelka Kartuzy). Reprezentacja tego drugiego klubu z Pawłem Kajetą i Tymoteuszem Roszkowskim zwyciężyła także w klasie Cadet. Z kolei Natalia Majewska i Julia Rendaszka ze Stowarzyszenia Port Mechelinki były pierwsze w klasyfikacji Open. Zwycięzcy tej kategorii w całym cyklu ŻPK wystartują w Regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. To koronna impreza PZŻ zrzeszająca organizatorów regat z różnych stron Polski.

Wśród najmłodszych zawodników, w grupie Optimist 0 zwyciężył Marcel Brzeziński z Zatoki Puck. W grupie Optimist B najlepsza była Olga Wietek z YK Stal Gdynia.

Organizatorem Pucharu Mechelinek jest stowarzyszenie Port Mechelinki. Klub uczestniczy w ŻPK po raz trzeci.

Puchar współorganizują Gmina Kosakowo oraz Pomorski Związek Żeglarski. Regaty są dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Żeglarski Puchar Kaszub jest organizowany z inicjatywy prezesa UKŻ Lamelka Kartuzy Mirosława Plichty i komandor klubu Hanny Kajety, przy współpracy z władzami gminy Kartuzy oraz gmin uczestniczących w pucharowej rywalizacji. Patronat medialny nad imprezą objął portal Żeglarski.info.

Kolejne zawody V Żeglarskiego Pucharu Kaszub już 13 i 14 lipca. Będą to Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich.

Korsarz i Omega

Cadet i Open

Grupa 0

Optimist B

PODZIEL SIĘ OPINIĄ