< Powrót
21
maja 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Port Mechelinki
Kosakowo

V Żeglarski Puchar Kaszub – zaczynamy od Pucharu Mechelinek

8 i 9 czerwca będziemy kibicować żeglarzom rywalizującym w tegorocznej edycji Pucharu Mechelinek. To pierwsza impreza V Żeglarskiego Pucharu Kaszub 2019. O pucharowe punkty zawalczą zawodnicy klas Optimist, Omega, O’pen Skiff i Korsarz.

W Mechelinkach nie zabraknie też miejsca dla dorosłych żeglarzy ścigających się w grupie Open. Zwycięzcy tej kategorii w całym cyklu ŻPK wystartują w Regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. To koronna impreza PZŻ zrzeszająca organizatorów regat z całego kraju.

Zgłoszenia należy przesyłać do 1 czerwca na adres: bartosz.bartnicki@gmail.com. Będą one także przyjmowane w dniu rozpoczęcia imprezy 8 czerwca, w biurze regat, w Świetlicy Sołeckiej przy ul. Nadmorskiej 2, do godziny 9.30. Organizatorzy planują rozegranie siedmiu wyścigów w każdej klasie.

Program regat
Piątek, 7 czerwca
17.00-19.30 – rejestracja zgłoszeń

Sobota, 8 czerwca
08.30-09.30 – rejestracja zgłoszeń
09.45 – odprawa trenerów
11.25 – start do pierwszego wyścigu
12.00 – start do 1 wyścigu grupy 0
16.30 – ognisko dla wszystkich zawodników

Niedziela, 9 czerwca
10.30 – start do kolejnych wyścigów
15.00 – zupa dla wszystkich zawodników
15.45 – zakończenie regat (scena główna w Mechelinkach)

Organizatorem Pucharu Mechelinek jest stowarzyszenie Port Mechelinki. Klub uczestniczy w ŻPK po raz trzeci. Przed rokiem w Mechelinkach ścigało się 160 zawodników na 123 jachtach.

Puchar współorganizują Gmina Kosakowo oraz Pomorski Związek Żeglarski. Regaty są dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Żeglarski Puchar Kaszub jest organizowany z inicjatywy prezesa UKŻ Lamelka Kartuzy Mirosława Plichty i komandor klubu Hanny Kajety, przy współpracy z władzami gminy Kartuzy oraz gmin uczestniczących w pucharowej rywalizacji. Patronat medialny nad imprezą objął portal Żeglarski.info.

Kolejne zawody V Żeglarskiego Pucharu Kaszub już 13 i 4 lipca. Będą to Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich.

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ