< Powrót
2
czerwca 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Marta Skrzypkowska
VI

VI Żeglarski Puchar Kaszub – czas na pierwsze regaty

6 i 7 czerwca rozegrane zostaną pierwsze regaty tegorocznego VI Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W Pucharze Mechelinek zmierzą się zawodnicy klasy Optimist gr. B, dla których będą to regaty Pucharu Polski oraz Optimist UKS, Cadet, Open U24, 2020.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Port Mechelinki i Gmina Kosakowo – planują rozegranie 7 wyścigów w każdej klasie.

Program regat
05.06, piątek

godz. 18.00-19:30 – rejestracja zgłoszeń

06.06, sobota
godz. 08.30-09.45 – rejestracja zgłoszeń.
09.50 – odprawa trenerów
11.00 – start do pierwszego wyścigu.
16.00 – grill

07.06, niedziela
godz. 10.30 – start do kolejnych wyścigów.
godz. 15.00 – zupa dla wszystkich zawodników
godz. 15.30 – zakończenie regat (scena główna w Mechelinkach)

Ważna informacja dla wszystkich uczestników jest taka, że ze względu na sytuację epidemiczną, do regat dopuszczone zostaną tylko osoby bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Wszystkie wytyczne dotyczące zachowania na terenie klubu i ewentualnych obostrzeń zostaną przekazane pod czas zgłoszeń do regat oraz udostępnione na Facebooku Stowarzyszenia Port Mechelinki. Osoby, które nie będą stosowały się do wytycznych zostaną wyproszone z terenu klubu.

Regaty w Mechelinkach to inauguracja VI ŻPK, ale pucharowe preludium zawodnicy niektórych kaszubskich klubów mają już za sobą. W dniach 29-31 maja odbyły się tzw. wyścigi rozgrzewkowe tegorocznego ŻPK. Organizatorzy Pucharu zdecydowali się na ich organizację w związku obowiązującymi do niedawna obostrzeniami spowodowanymi pandemia koronawirusa.

Zasady wyścigów rozgrzewkowych były proste – skoro nie można było organizować otwartych, dużych regat, to zorganizowano kilka odrębnych wyścigów w klubach żeglarskich. Wyścigi rozegrano m.in. w UKŻ Lamelka Kartuzy – w klasach Cadet i Optimist, w UKS Garczyn – w Cadetach i grupie OPP i GKSW Kilwater z Gowidlina – w klasie Optimist 0. Więcej informacji o regatach rozgrzewkowych i ich wynikach na facebooku ŻPK.

Wyścigi rozgrzewkowe miały odbywać się cyklicznie, jednak w związku ze zniesieniem dotychczasowych obostrzeń, możliwe jest rozegranie pełnego cyklu tegorocznego ŻPK.

Organizatorami VI Żeglarskiego Pucharu Kaszub są UKS Lamelka Kartuzy przy współpracy klubów biorących udział w pucharowych regatach oraz Gmina Kościerzyna i Pomorski Związek Żeglarski.

Zawiadomienie o Regatach

Regulamin i terminarz VI ŻPK

Poniżej galeria zdjęć z majowych wyścigów rozgrzewkowych.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ