< Powrót
14
czerwca 2017
Tekst:
Andrzej Szrubkowski
Zdjęcie:
Jachtklub Stoczni Gdańskiej

VIII Międzynarodowe Regaty Eljacht Cup 2017

Trzeci weekend czerwca będzie okazją do rywalizacji w ramach VIII Międzynarodowych Regat Eljacht Cup 2017. Odbywające się w terminie 17-18 czerwca wyścigi są klasyfikowane w cyklach regatowych Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz Pucharu Bałtyku Południowego. Regaty zostaną rozegrane na trasach wytyczonych na wodach Zatoki Gdańskiej.

Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno doświadczonych żeglarzy, jak i amatorów. Liczny udział w imprezie sygnalizują załogi jachtów pod banderą rosyjską, przybywający do Górek Zachodnich z Bałtijska w regatach o Puchar Jachtklubu Kaliningradzkiego.

Regaty rozpoczynają się w sobotni poranek. Drugi z wyścigów, którego rozegranie nastąpi na kilkunastomilowej trasie, klasyfikowany będzie odrębnie w rywalizacji o Puchar Dwóch Komandorów. Do ostatniego, punktowanego wyścigu regat Eljacht Cup 2017 żeglarze wystartują w niedzielę, 18 czerwca. Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się na przystani Gdańskiego Ośrodka Sportu mieszczącej siedzibę Jachtklubu Stoczni Gdańskiej – organizatora regat.

W tegorocznej edycji jachty ścigać się będą w grupach KWR, ORC oraz Open, czyli klasie jachtów nie posiadających świadectw pomiarowych. W regatach mogą startować wszystkie jachty kabinowe spełniające wymagania przepisów Pomorskiego Związku Żeglarskiego, których przestrzeganie nadzoruje Komisja Techniczna PoZŻ.

– Jesteśmy przekonani, że regaty Eljacht Cup będą okazją do mile spędzonego weekendu, połączonego z dodatkowymi atrakcjami oraz dużą dawką sportowej rywalizacji – informuje Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, sponsora tytularnego regat Eljacht Cup. – Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.

Tegoroczną edycję regat Eljacht Cup sponsorują: Raymarine, Northman, Sea Light i Browar Amber

Zgłoszenia można wysyłać na: info@eljachtcup.pl , jsg@nsm.pl

Więcej informacji: www.eljachtcup.pl , www.jachtklub.nsm.pl

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła