< Powrót
18
lipca 2015
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Volvo Gdynia Sailing Days 2015 – finał MŚ RS:X bez Polaków

Reprezentanci Izraela Noy Drihan i Yoav Omer zostali nowymi liderami Mistrzostw Świata Juniorów w olimpijskiej klasie RS:X – imprezy w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015. Dotychczasowi prowadzący Rosjanka Stefania Elfutina i Argentyńczyk Francisco Saubidet Birkner spadli na drugie miejsce.

Po dziewięciu startach Drihan była druga, ale w piątek spisywała się znakomicie. 16-letnia Izraelka wygrała dwa wyścigi, a raz była druga. Na trzecie miejsce wróciła dwa lata starsza Francuzka Berenice Mege, natomiast na czwartą pozycję spadła broniąca tytułu 17-letnia Brytyjka Emma Wilson.

Z pięciu Polek w gronie 38 deskarek najwyżej sklasyfikowana jest 18-letnia Michalina Bujnowska (YKP Warszawa), która utrzymała 26 lokatę. 16-letnia Iga Skorupska (GKŻ Gdańsk) nadal plasuje się na 29 pozycji.

Nowy lider juniorskich zmagań 17-letni Omer nie wygrał w piątek żadnego wyścigu, co nie przeszkodziło mu awansować z trzeciego na pierwsze miejsce. Słabo ścigał bowiem się prowadzący od pierwszego dnia 17-letni Argentyńczyk Francisco Saubidet Birkner, a także drugi w klasyfikacji generalnej, jego rówieśnik Holender Sam Wennekes, który obsunął się o dwie lokaty. Na trzecią pozycję awansował natomiast Francuz Titouan LeBosq.

Z trzech Polaków ścigających się w liczącej 49 zawodników „Złotej Flocie” nadal najlepszy jest Mateusz Grochowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który zajmuje 31 lokatę. Marcel Jagniewski (SKŻ) jest 39, a Piotr Sarol (GKŻ Gdańsk) 47.

Żaden z reprezentantów gospodarzy nie weźmie udziału w dzisiejszych (18 lipca) wyścigach medalowych – wystartuje nich 10 czołowych juniorek i juniorów.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ