< Powrót
12
lipca 2015
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Podium w klasie OpenBic.

Volvo Gdynia Sailing Days – niedziela finałów

Zawodnicy MKŻ Arka Gdynia obsadzili całe podium w zawodach Pucharu Europy w klasie OpenBic. Triumfował Mateusz Budzisz, druga była Natalia Kuczys, a trzeci Konrad Jasiewicz.

W klasie OpenBic rozegrano dziewięć wyścigów i we wszystkich najlepsi okazali się reprezentanci Arki. Cztery zwycięstwa zanotował 13-letni Mateusz Budzisz, trzy o rok młodsza Natalia Kuczys, a dwa 13-letni Konrad Jasiewicz. W takiej też kolejności gdynianie zajęli miejsca na podium. Ten tercet uzyskał zdecydowaną przewagę nad resztą stawki.

Żeglarze YKP Gdynia Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński wygrali z kolei regaty o Puchar Europy w klasie 29er. Drugie miejsce zajęły ich klubowe koleżanki Aleksandra Melzacka i Maja Nicińska, a na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali Jan Marciniak i Łukasz Wilk (AQUA Włocławek).

Zawodnicy rywalizujący w klasie 29er rozegrali w sumie 14 wyścigów. Ścigało się 15 załóg, w tym cztery z Rosji.

Kacper Worek (YK Stal Gdynia) wygrał natomiast rywalizację w Pucharze Trenerów, gdzie w klasie Optimist ścigało się 200 żeglarzy do 13 lat.

W Pucharze Trenerów rozegrano siedem wyścigów – te zmagania również toczyły się pod dyktando przedstawicieli gdyńskich klubów. Pierwszej pozycji po pięciu sobotnich startach nie zdołał jednak obronić Gustaw Miciński z YKP Gdynia, który ostatecznie sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Najlepszy okazał się Kacper Worek (YK Stal Gdynia), a druga była Pola Dzik (YKP Gdynia).

137 zawodników z 29 krajów (w tym dwudziestu z Polski) rozpocznie jutro rywalizację w Mistrzostwach Świata juniorów w olimpijskiej klasie RS:X – najważniejszych zawodów w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015. Medaliści wyłonieni zostaną w sobotę.

Więcej na stronie: www.gdyniasailingdays.org

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ