< Powrót
2
lipca 2018
Tekst:
Maciej Frąckiewicz
Zdjęcie:
Robert Hajduk/gdyniasailingdays.org
Volvo Gdynia Sailing Days

Volvo Gdynia Sailing Days – rywalizowali tylko sopocianie

W niedzielę 1 lipca w 19. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days rywalizowali tylko reprezentanci sopockich klubów na katamaranach w klasach Formuła Open i Hobie Cat 16 oraz w Kiteboardingu. 

W katamaranach ścigali się żeglarze UKS Navigo Sopot. W klasie Hobie Cat 16 najlepsi okazali się Zuzanna Szadziul i Szymon Cierzan, którzy wyprzedzili Wiktorię Ossowską i Aleksa Wysockiego oraz Aleksandrę Soczyńską i Stanisława Wierczyńskiego. Z kolei w Formule Open pierwsze miejsce zajęli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka, a drugie Maja Niemira i Oskar Niemira.

W Kiteboardingu Puchar VGSD powędruje do zawodnika SKŻ Ergo Hestia Sopot, bo tylko oni rywalizują w tej konkurencji. Na prowadzeniu znajduje się Jakub Jurkowski, który wygrał komplet dziewięciu wyścigów. Na drugiej pozycji jest  Jakub Wątorowski, a na trzeciej Michał Wojciechowski. Ten pierwszy był siedem razy drugi, Wojciechowski zaś siedem razy osiągnął linię mety jako trzeci.

Triumfatora tej konkurencji poznamy w poniedziałek. Tego dnia w południe zakończą się także zapisy mistrzostw świata do lat 21 – juniorek w klasie Laser Radial i juniorów w klasie Laser Standard. Na razie do rywalizacji zgłosiło się około 120 osób. Wyścigi zaplanowano od wtorku do niedzieli.

Organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ