< Powrót
13
grudnia 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
jury Nagrody Rejs Roku

W Gdyni obradowało jury Nagrody Rejs Roku

Na „Darze Pomorza” zebrało się w czwartek 13 grudnia jury Nagrody Rejs Roku. Werdykt i laureatów poznamy 31 grudnia, a nagrody zostaną wręczone 1 marca przyszłego roku.

Spotkaniu jury przewodniczył admirał Czesław Dyrcz. W obradach uczestniczyli m.in. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Jerzy Wąsowicz, Cezary Bartosiewicz, Roman Paszke, Zbigniew Stosio, Jerzy Jaszczuk, Andrzej Rościszewski, Bogusław Witkowski.

Nadzwyczajnym punktem obrad było przekazanie Nagrody Specjalnej Prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego kapitanowi Andrzejowi Rościszewskiemu, który z powodów osobistych nie mógł odebrać jej podczas tegorocznej Gali Pomorskiego Żeglarstwa. Statuetkę wręczył laureatowi prezes Bogusław Witkowski.

– Mam przyjemność przekazać panu kapitanowi to wyróżnienie w uznaniu dotychczasowej działalności na rzecz rozwoju żeglarstwa i środowiska żeglarskiego – powiedział prezes Witkowski. – Chcę podziękować panu za wszystko, co pan zrobił i robi dla żeglarstwa.

Andrzej Rościszewski był laureatem pierwszej edycji Nagrody Rejs Roku w roku 1970. Uhonorowano go wówczas za opłynięcie Islandii na „Śmiałym”.

Nagroda Rejs Roku zostanie przyznana już po raz 48. Laureatami ubiegłorocznej edycji byli Joanna Pajkowska i Uwe Rottgering za zwycięstwo w regatach TwoSTAR.

Strona Nagrody Rejs Roku Srebrny Sekstant

PODZIEL SIĘ OPINIĄ