< Powrót
23
sierpnia 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

W Rewie Pucki będą się ścigać ku czci Bogdana Kamieńskiego

W sobotę 27 sierpnia w Rewie zorganizowany zostanie Memoriał Bogdana Kamieńskiego. Regaty są skierowane do żeglarzy, którzy ścigają się na jachtach klasy Puck.

Organizowana od 2012 roku impreza ma na celu uczczenie Bogdana Kamieńskiego, żeglarza i działacza, który aktywnie wspierał żeglarstwo w gminie Kosakowo. Z jego inicjatywy powstał program bezpłatnego szkolenia dla dzieci i młodzieży, dzięki któremu mogą one zdobyć patent żeglarski lub motorowodny.

– Memoriał Bogdana Kamieńskiego jest kameralną imprezą i wystartuje w niej tylko ok 12 jachtów – mówi Janusz Frąckowiak z Yacht Clubu Rewa. – W tym roku organizujemy je wspólnie z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, ponieważ Bogdan Kamieński był zasłużonym prezesem Związku. Zależy nam, żeby wspólnie uczcić jego pamięć.

Zgłoszenia do regat przyjmowane będą w sobotę 27 sierpnia od godziny 9. Pierwszy z pięciu planowanych wyścigów wystartuje o godzinie 10. Żeglarze ścigać się będą na Zatoce Puckiej, na trasie trójkąt i śledź. Zakończenie regat, w których swój udział wstępnie zapowiedziała córka Bogdana Kamieńskiego Kalina Krauze, odbędzie się o godzinie 14.

Organizatorem Memoriału Bogdana Kamieńskiego jest Yacht Club Rewa i Pomorski Związek Żeglarski.

Bogdan Kamieński (1928-2011), był członkiem Szarych Szeregów i uczestnikiem Powstania Warszawskiego, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, komandorem Jacht Klubu Morskiego Gryf w Gdyni, od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku związanym także z Yacht Klubem Stal Gdynia. W latach 1992-1995 pełnił funkcję prezesa Gdańskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (obecnie PoZŻ).

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ