< Powrót
18
lipca 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Konrad Kędzior
Marina Puck

W sobotę Puck hucznie otworzy nową marinę!

Od soboty 22 lipca 2023 roku Puck oficjalnie będzie miał nową marinę. Tego dnia nastąpi uroczyste otwarcie obiektu, w którym będzie mogło zacumować 180 jachtów.

W najbliższa sobotę Puck i żeglarskie środowisko będzie świętować otwarcie Mariny Puck. Po dwuletniej rozbudowie obiekt posiada łącznie 180 miejsc cumowniczych, które znajdują się w dotychczasowym porcie jachtowy (66 miejsc) i rybackim (16 miejsc) oraz w nowej części mariny (98 miejsc).

Oprócz miejsc do cumowania w marinie żeglarze znajdą też zaplecze – cztery sanitariaty, jeden sanitariat dla osób niepełnosprawnych, punktu odbioru ścieków sanitarnych i wydzielone miejsce do mycia jednostek. To wszystko sprawia, że Marina Puck ma szanse stać się idealnym miejscem dla sportowców, miłośników żeglarstwa i turystyki morskiej.

Oficjalne otwarcie Mariny Puck rozpocznie się w sobotę, 22 lipca o godzinie 15, ale od godz. 10 na plaży, wodzie i terenie Mariny Puck będą odbywać się liczne atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Będą to m.in: regaty, pokazy, animacje, rejsy, konkursy z nagrodami, występy zespołów muzycznych.

Na zakończenie odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Kombi. Organizatorzy zadbali również o punkty gastronomiczne, przy których będzie można się posilić. W sobotę w Pucku będzie można spotkać wielu znanych sportowców. Marinę Puck odwiedzi m.in. znakomity żeglarz Piotr Myszka, olimpijczyk i dwukrotny mistrz świata w klasie RS:X.

Program imprezy – Otwarcie Mariny Puck, 22 lipca – Zielona Plaża:

Godz. 10 – powitanie uczestników maratonu pływackiego Lwów Morskich z Chałup do Pucka, regaty windsurfingowe dla dzieci i młodzieży o Puchar Pucka, dmuchańce, stoisko Marina Puck.

Godz. 12 – stoiska gastronomiczne i informacyjne, darmowe rejsy – Pucczanka, Ohar i Turbot.

Godz 14 – animacje dla najmłodszych i konkursy.

Godz. 14.30 – występ Puckiej Orkiestry Dętej.

Godz. 15 – oficjalne otwarcie mariny.

Godz. 15.15 – pokaz Państwowej Straży Pożarnej „Bezpieczni nad wodą”, występ zespołu Kubryk.

Godz. 16 – darmowe rejsy katamaranem.

Godz. 16.30 – 25-lecie Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck.

Godz. 16.50 – podsumowanie Onkoregat i wręczenie pucharów.

Godz. 17.30 – występ zespołu Fucus.

Godz. 18.30 – występ zespołu Spinaker.

Godz. 20 – występ zespołu 4Razywroku.

Godz. 21.30 – występ zespołu Kombi Łosowski z pokazem laserowym.

Oddanie inwestycji było planowane na wrzesień 2023 roku, ale udało się to zrobić dwa miesiące wcześniej. Rozbudowa mariny trwała około dwóch lat. Inwestorem jest miasto Puck, wykonawcą firma NDI. Koszt inwestycji to 34 miliony złotych, z czego ponad 80 procent pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pierwszych żeglarz Marina Puck przyjmie jeszcze w tym miesiącu.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu

Co myślisz o tym artykule?
+1
14
+1
1
+1
1
+1
2
+1
1
+1
1
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ