< Powrót
21
sierpnia 2016
Tekst:
Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO
Zdjęcie:
UKS NAVIGO

W Sopocie katamarany walczyły o medale mistrzostw Polski

W dniach 19-21 sierpnia odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski Katamaranów 2016. W ciągu trzech dni odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi dla wszystkich klas, pomimo że pierwszego dnia warunki wiatrowe były bardzo trudne i Komisja Regatowa musiała wielokrotnie przestawiać trasę.

W klasie Hobie Cat 16 SPI startowała młodzież z UKS NAVIGO Sopot Catamaran Youth Team Poland. Pierwsze miejsce w tej klasie zajęła załoga: Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira, która tym wynikiem wygrała eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Świata mających się odbyć pod koniec roku w Nowej Zelandii. Na drugiej pozycji uplasowali się Łucja Wróblewska i Filip Ronkiewicz, a na trzeciej Dominique Bohdziewicz i Anna Świtajska.

W klasie F-18 wygrała załoga Krzysztof Bassak, Piotr Siciński z YKP Warszawa, drugie miejsce zajęli Marcin Kamiński i Kaja Szulakowski z UKS NAVIGO Sopot, a trzecie Michał Surowiec i Jerzy Białek również z UKS NAVIGO Sopot.

W klasie Open zwyciężyli Seweryn i Marta Krajewscy z UKS NAVIGO Sopot, na drugim miejscu byli Dariusz Grzegorzek i Andrzej Więckiewicz z UKS NAVIGO Sopot, a na trzecim załoga Aleksandra Jędrycza i Katarzyna Piernicka z UKS NAVIGO Sopot, którzy zwyciężyli jednocześnie w klasyfikacji Open Junior. Drugie miejsce w klasie Open Junior zajęli Paulina Kałuszyńska i Maciej Trocha.

W bardzo widowiskowej klasie A, w której Polacy należą do światowej czołówki, walka o podium była bardzo zacięta. Pierwsze miejsce wywalczył Tymoteusz Bendyk z UKS NAVIGO Sopot, drugie Jacek Noetzel z UKS NAVIGO Sopot, a trzecie Chris Rashley z Royal London Yacht Club, Wielka Brytania. W tej klasie wyróżniono także trzech pierwszych juniorów: Jakuba Surowca, Marcina Badzio i Andrzeja Senkusa z UKS NAVIGO Sopot oraz pierwszego Mastersa – Jacka Noetzela (UKS NAVIGO Sopot), pierwszego Grand Mastersa  – Jarosława Bętkowskiego (RJKP Poznań) i pierwszą kobietę – Ewę Górską (UKS NAVIGO Sopot).

Sędzią głównym mistrzostw był Bartosz Gruszka. Organizatorem Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Regaty odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego oraz pod patronatem miasta Sopotu. Fundatorami nagród i poczęstunku były firmy Bryt Sails i Almar.

Za rok o tej samej porze (19-26.08.2017) odbędą się w Sopocie Mistrzostwa Świata Klasy A, a w tym roku jeszcze regaty Pucharu UKS NAVIGO Sopot, w dniach 24-25 września.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ