< Powrót
13
maja 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Rotary Club Gdańsk Centrum
Regaty Charytatywne

W szczytnym celu: V Regaty Charytatywne wystartują w Sopocie

W dniach 17-19 czerwca  odbędą się w Sopocie V Regaty Charytatywne. Rozegrane zostaną na identycznych jachtach Delphia 24 OneDesign. Dochód z imprezy przekazany zostanie jak zawsze, na pomoc potrzebującym dzieciom i młodzieży.

Regaty Charytatywne są inicjatywą Klubu Rotary Gdańsk Centrum, a ich pomysłodawcą pasjonat żeglarstwa Rafał Sosnowski. W organizacji gdańskim rotarianom od początku pomaga sopocki Yacht Club. Międzymiastowa współpraca odbywa się również na szczeblu samorządowym. Regatom patronowali i patronują prezydenci Gdańska i Sopotu oraz marszałek województwa pomorskiego.

Pierwsze odbyły się w 2018 roku i w ciągu kilku lat jednodniowe wydarzenie przerodziło się w trzydniową, cykliczną imprezę. W 2019 roku o zwycięstwo walczyło 12 ekip, reprezentujących firmy z całej Polski. Z roku na rok przybywa uczestników, kibiców, osób wspierających szlachetne przedsięwzięcie. Dobrej zabawie w sportowej atmosferze zawsze przyświeca szczytny cel i to on jest najważniejszy.

Pierwsza edycja Regat Charytatywnych została zorganizowana, by zebrać środki na zakup rowerka rehabilitacyjnego dla sześcioletniego Mateusza, który po ciężkiej chorobie wymaga długiej rekonwalescencji. W kolejnych dwóch wsparcie trafiło do niepełnosprawnych sportowców z Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Mauszu. Zeszłorocznym beneficjentem była Klinika Hematologii i Onkologii Dziecięcej UCK w Gdańsku i jej mali podopieczni – dzieci walczące z chorobami nowotworowymi.

Fundusze zebrane podczas tegorocznych, piątych Regat Charytatywnych trafią do Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko” w Gdańsku oraz Stowarzyszenia na rzecz osób z ciężką padaczką lekooporną DRAVET.PL.

Towarzystwo prowadzi placówki dziennego wsparcia dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, w których realizowane są programy socjoterapeutyczne, psychokorekcyjne, psychoprofilaktyczne lub inne psychoedukacyjne. Stowarzyszenia pomaga osobom chorym i ich opiekunom, propaguje wiedzę medyczną o tej rzadkiej chorobie wśród lekarzy i w społeczeństwie.

Tegoroczna rywalizacja odbędzie się w dniach 18-19 czerwca na Zatoce Gdańskiej, w bezpośredniej okolicy mola w Sopocie. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja.

Szczegóły

Patronat medialny nad tegorocznymi regatami objął Żeglarski.info.

Klub Rotary Gdańsk Centrum ze względu na położenie miasta i pasje zrzeszonych rotarian większość swoich projektów wiąże z morzem i wodą. Oprócz regat co roku aktywnie włącza się w wyścigi smoczych łodzi, a obecnie skupia się na pomocy ogarniętej wojną Ukrainie. Klubem partnerskim jest Rotary Klub Bermen.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0