< Powrót
11
września 2019
Tekst:
Marcin Murmyło
Zdjęcie:
Facebook
Warsaw

Warsaw Sailing Days – frekwencyjny sukces

60 załóg startowało w dniach 24-25 sierpnia na Zalewie Zegrzyńskim podczas piątej edycji Warsaw Sailing Days. Zawodnicy ścigali się w klasach Nautica 450, Korsarz, Tango, Omega Standard, klasy T, RS Vision, RS Aero. Oraz pierwszy raz gościnnie Laser Radial i Laser Standard.

W klasie Nautica 450 która pobiła rekord frekwencji i na starcie pojawiło się aż 15 załóg, regaty pod znakiem zmiennego wiatru wygrali Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz, czyli Nawrocki Dzierżewicz Sailing Team. Na drugim miejscu Łukasz Maksymowicz i Michał Wilanowski na „Podfruwajce”. Kolejny świetny występ i trzecie miejsce na pudle zaliczyli Paweł Wałecki o Michał Kołodziej na łódce „POL 54”.

Zaciętą walkę stoczyły wszystkie załogi, co bardzo dobrze widać po wynikach. Minimalne różnice punktowe przy wysokiej frekwencji świadczą o bardzo wyrównanym poziomie rywalizacji. Cztery załogi wygrywały wyścigi, a osiem ekip wchodziło na metę w pierwszej trójce.

Po czterech aktach Pucharu Polski trzy załogi mają taką samą liczbę punktów. Zapowiada się zatem bardzo emocjonująca końcówka sezonu.

W kategorii Omega Standard na najwyższym stopniu podium stanęła załoga Marcela Wilanowskiego na jachcie „Marmil”, a w klasie Tango załoga „Mokroiwieje.pl” pod wodzą Mariusza Sternickiego. Rywalizację w klasie Korsarz wygrała załoga „POL 22” Łukasz Domański, Jań  Śliwiński. W klasie debiutującej Laser Standard zwyciężył Paweł Brzozowski a w Radialu Michał Grędziak.

Nowością podczas tegorocznej edycji był tracking z regat wyświetlany w miasteczku regatowym na wielkim ekranie diodowym.

– Wraz z rosnącą z roku na rok frekwencją załóg rozważamy rozbicie w przyszłości regat na dwa weekendy, co spowodowane jest najzwyczajniej na świecie pojemnością Zalewu Zegrzyńskiego – mówi organizator regat Marcin Murmyło. – Nie chcielibyśmy zablokować części zalewu. Dodam, że w kolejnej edycji szykujemy dużą gratkę dla żeglarzy i kibiców.

Wyniki: cz. 1, cz. 2, cz. 3

Facebook

PODZIEL SIĘ OPINIĄ