< Powrót
13
czerwca 2019
Tekst:
Anna Wójcik
Zdjęcie:
mat. prasowe
Puchar Dzielnicy Wisła

Warszawa stolicą żeglarstwa, czyli Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła 2019

Już za tydzień odbędzie się druga edycja Regat o Puchar Dzielnicy Wisła. Impreza przywracająca tradycję żeglowania po Wiśle. Do startu zaproszeni są wszyscy, którzy wiedzą skąd wieje wiatr. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.

– Żeglarstwo na Wiśle było u szczytu popularności w 20-leciu międzywojennym – mówi Kasper Orkisz z Premium Yachting, pomysłodawca i realizator regat. – Obecnie coraz więcej żeglarzy próbuje swoich sił na rzece, bo to najbliższy akwen ich domu. Płynie przecież przez miasto i warto ją wykorzystać. Dla wielu startujących Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła to pierwszy kontakt z takim akwenem, ale wiemy już, że nie ostatni…

W weekend 22 i 23 czerwca Wisła i Bulwar Jana Karskiego będą obfitowały w żeglarskie atrakcje. Organizatorzy zapraszają nie tylko do kibicowania zawodnikom na wodzie, ale też do miasteczka żeglarsko – wioślarskiego, które powstanie na Bulwarach. Będzie można zobaczyć na żywo różne konstrukcje wiślanych łódek, poznać postawy żeglarstwa, zobaczyć stołeczną ofertę wodniacką oraz popłynąć w bezpłatny rejs. Zmaganie na wodzie komentował będzie Kuba Zborowski – doświadczony dziennikarz sportowy. Wieczorem 22 czerwca będą też Wianki nad Wisłą.

Sobota to wyjątkowa okazja do zobaczenia mistrzów żeglarstwa! Na starcie staną Piotr Kula, Szymon Kuczyński, Zbyszek Gutkowski, Piotr Cichowski i wielu innych, którzy na co dzień startują w zupełnie różnych klasach żeglarskich. Tym razem usiądą do steru kultowej Omegi.

Będą też rozgrywki w pięciu otwartych klasach żeglarskich: Omega Sport, Standard i Retro, DZ’ta i Open.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej: zaglewarszawskie.pl i na profilu Fb.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ