< Powrót
7
października 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Warszawski Salon Jachtowy
Warszawski Salon Jachtowy

Warszawski Salon Jachtowy już za miesiąc

5 listopada rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Jachtów i Sportów Wodnych – Warszawski Salon Jachtowy. W trzydniowej imprezie około 150 wystawców zaprezentuje ponad 100 jednostek.

Warszawski Salon Jachtowy organizowany jest od 2016 roku i w każdej edycji gromadzi najważniejszych polskich i zagranicznych producentów sprzętu wodnego oraz dziesiątki tysięcy zwiedzających. W ubiegłym roku 142 wystawców pokazało 107 jednostek. W tegorocznej edycji liczby mogą być jeszcze większe.

Warszawski Salon JachtowyJak szacują organizatorzy, na Międzynarodowych Targach Jachtów i Sportów Wodnych – Warszawski Salon Jachtowy zaprezentuje się około 150 producentów i dystrybutorów m.in. jachtów żaglowych i motorowych, łodzi sportowych, kajaków, rowerów i skuterów wodnych. Wśród wystawców są m.in. stocznie Antila Yachts i Power Boats Poland oraz producenci i dystrybutorzy osprzętu, np. Marine Works i Sea Light – Marine Safety & Services.

Targi nie ograniczą się do pokazywania sprzętu wodnego, będą też okazją do podniesienia wiedzy o ekologii i bezpieczeństwie. Przedstawiciele Fundacji Bobrowe Żeremia opowiedzą o pływaniu po Wiśle. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przybliży z kolei temat zachowania stref ciszy i bezpiecznego uprawiania sportów wodnych. Dzięki MOPR będzie można także przeszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Kolejną atrakcją tegorocznej edycji będzie dzień branżowy, zaplanowany na 5 listopada. Będzie to okazja dla producentów i dystrybutorów sprzętu do spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania relacji biznesowych. Tego dnia targi będą zamknięte dla zwiedzających.

Na imprezę, która odbędzie się w dniach 5-7 listopada w halach Ptak Warsaw Expo, zarejestrowało się do tej pory 110 wystawców i ponad 13 000 odwiedzających.

Patronem medialnym Międzynarodowych Targów Jachtów i Sportów Wodnych – Warszawskiego Salonu Jachtowego jest portal Żeglarski.info.

Strona imprezy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ