< Powrót
24
września 2015
Tekst:
Wiesław Seidler
Zdjęcie:
www.wassyl360.com
„Wassyl” – z lewej – jeszcze w stoczni.

„Wassylem” dookoła świata – 2015-2017

Jedna załoga i jeden cel – zrealizować swoje marzenia, a te marzenia to oderwać się od cywilizacji i opłynąć „Wassylem” cały świat w trzy lata, przez siedem kontynentów i cztery oceany, czyli najdłuższą możliwą drogą. Ruszają w piątek, 25 września ze Szczecina…

Ich domem będzie jacht „Wassyl”, ich strawą owsianka i złowione ryby, a ich głównym wyzwaniem opłynięcie Hornu w „złą stronę”, odwiedzenie lodów Grenlandii i Antarktydy, odkrycie nowych wysp Pacyfiku i Azji… Mają przed sobą 45 tys. mil morskich, czyli ponad dwa obwody kuli ziemskiej…

Ambitna i trudna trasa, wyprawa prowadzona w „starym stylu” – to powody, aby uznać ten rejs za ciekawy i trudny, choć jak przyznają sami uczestnicy, najtrudniejszy moment wyprawy to podjęcie decyzji o wyruszeniu. Chcieli wyjść wcześniej, ostro pracowali miesiącami przy jachcie i wreszcie ta chwila nadeszła – zapraszają przyjaciół i wszystkich miłośników żagli na pożegnanie „Wassyla”w Szczecinie, przy Wałach Chrobrego, w najbliższy piątek 25 września., o godz. 13.

Aktualny stan przygotowań, szczegółową trasę rejsu, wygląd jachtu oraz skład załogi można poznać przeglądając stronę www.wassyl360.com. Partnerem wyprawy jest miasto Szczecin. Planowane zakończenie rejsu we wrześniu 2017 roku, także na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Stałej 6-osobowej załodze przewodził będzie kapitan Artur Wassilewski, wspomagany m.in. przez Wojtka „Bolo” Maleikę, Żeglarza Roku ZOZŻ 2014,  jednego z pomysłodawców i organizatorów wyprawy, dobrze znanego w szczecińskim, krajowym i międzynarodowym „tolszipowym” świecie żeglarskim, prowadzącego m.in. swoją stronę www.rejsuj.pl.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ