< Powrót
25
marca 2016
Tekst:
tef
Zdjęcie:
książka

Weather Routing bez tajemnic

Arcyciekawy temat, praktyczne informacje i doświadczony autor – to mieszanka, która zagwarantuje zapewne sukces książce „Weather Routing. Pogodowe planowanie drogi turystycznego jachtu żaglowego”.

Adam Michel ma za sobą długą żeglarską drogę. Był członkiem załogi „Otago” w pierwszych załogowych regatach dookoła świata, które odbyły się w latach 1973-74. Kolejne doświadczenia zdobywał przez lata całe pływając po Morzu Śródziemnym, Zatoce Biskajskiej i wodach omywających zachodnie wybrzeża Irlandii.

Jego pasją jest Weather Routing, czyli pogodowe planowanie drogi. Dzieli się nią w książce, która ukazała się właśnie na naszym rynku.

Ta niewielka, pionierska w polskim warunkach, publikacja zawiera niezwykle pożyteczne (i maksymalnie praktyczne) informacje dotyczące wspomnianego tematu. Dowiemy się z niej nie tylko skąd w ogóle wziął się Weather Routing, ale również „z czym się go je”.  Znajdziemy tu również odpowiedź na pytanie czym jest grib i Polar Plot. Wszystko okraszone masą przykładów pokazanych na kolorowych mapkach, grafikach i wykresach. 

Książka Michela przekonuje, że routing pogodowy to nie „zabawa” zastrzeżona dla zespołów regatowych z wielkimi budżetami, ale że może (i powinien) po niego sięgać również zwykły żeglarz pływający rekreacyjnie. Z myślą o nich autor przedstawia narzędzia, z których można korzystać za darmo. Słowem: gorąco polecamy.

„Weather Routing. Pogodowe planowanie drogi turystycznego jachtu żaglowego”, Adam Michel, Wydawnictwo Pinukel, str. 112 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ