< Powrót
28
lipca 2015
Tekst:
opr. IM
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Marina w Gdyni od czwartku wypełni się targowymi stoiskami.

Wiatr i Woda w Gdyni

Od czwartku 30 lipca do niedzieli 2 sierpnia 2015 r. w przystani jachtowej Marina Gdynia odbywać się będą 10. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA – na wodzie.

137 firm z kraju i z zagranicy (Niemiec, Ukrainy i Czech) zaprezentuje swoją ofertę. Organizatorzy zapowiadają obecność blisko 120 jachtów i łodzi, w tym wiele jednostek premierowych.  W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdą się produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową.

Przez cały czas trwania targów w porcie jachtowym odbywać się będą pokazy ratownictwa na wodzie oraz prezentacje. W czwartek i piątek (30 i 31 lipca) gościem targów będzie Aleksander Doba, pierwszy człowiek, który pokonał dwukrotnie kajakiem Ocean Atlantycki, tegoroczny zdobywca tytułu Podróżnika Roku Magazynu „National Geographic”.

W sobotę goście targów dowiedzą się jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo na wodzie i jak zachować się w sytuacji awaryjnej. A także jak udzielać pierwszej pomocy i jaki sprzęt ratowniczy zabrać ze sobą na jacht, jak się nim posługiwać oraz jak podjąć rozbitka z wody.

W niedzielę na targach będzie można obserwować regaty jachtów sterowanych radiem, a przez cały czas trwania imprezy pobyt umilać gościom będą koncerty „Jazz w Marinie” w wykonaniu znanych jazzmanów: Leszka Dranickiego, Piotra Lemańczyka oraz Piotra Nadolskiego.

Uroczyste otwarcie – czwartek, godz. 13. Więcej: http://www.wiatriwoda.pl/targi-na-wodzie/

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ