< Powrót
19
czerwca 2016
Tekst:
Hanna Kajeta/jsz
Zdjęcie:
Hanna Kajeta

Wietrzne regaty na Brodnie Wielkim

Ponad 90 zawodników klas Optimist, Cadet i Omega rywalizowało w dniach 18-19 czerwca na jeziorze Brodno Wielkie o Puchar Burmistrza Kartuz. Silny wiatr zapewnił dużo emocji, nie obyło się bez wywrotek.

Regaty o Puchar Burmistrza Kartuz w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze odbyły się już po raz dziesiąty i pozostają jedną z największych imprez żeglarskich w tej części Kaszub. Na jeziorze Brodno Wielkie koło Kartuz ścigało się 55 żeglarzy z klas Optimist grupa B, UKS i 0 oraz 35 z klas Cadet i Omega. Reprezentowali oni kluby powiatu kartuskiego, Trójmiasta oraz Kaliningradu.

Pierwszego dnia zawodów wiatr był silny i porywisty, przez co żeglarze zaliczyli ponad 20 wywrotek. Szczęśliwie nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodnicy Górnej i Dzierżążna. Drugiego dnia lepsza pogoda pozwoliły niektórym zawodnikom na odrobienie strat.

Podczas regat najmłodsze dzieci z grupy 0 ścigały się na osobnej trasie blisko pomostów, gdzie zebrała się spora grupa przejętych występem swoich dzieci rodziców. Po wyścigach na wszystkich czekał ciepły posiłek.

Zakończenie regat odbyło się w pięknej scenerii – na pomoście mariny. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale z rąk zastępcy burmistrza Kartuz Tomasza Belgraua oraz przedstawiciela Pomorskiego Związku Żeglarskiego Filipa Lipskiego.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka, Kartuskie Centrum Kultury i Firma Lamel Rozdzielnice, we współpracy z Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze.

Wyniki:

Optimist B

Optimist 0

Optimist UKS

Cadet

Omega

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ