< Powrót
2
lipca 2018
Tekst:
Joanna Czerwionka
Zdjęcie:
Joanna Czerwionka
Pucharu Kaszub

Wietrzne regaty w ramach IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub

61 załóg wystartowało w regatach o Puchar Jezior Chmieleńskich w IV edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Od 29 czerwca do 1 lipca rozegrano siedem wyścigów. 

W sobotę 28 czerwca dominował silny, porywisty wiatr i nie obyło się bez przygód. Było wiele wywrotek, kilka Optimistów odholowano na brzeg.

W niedzielę, podczas uroczystego zakończenia regat, wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Edyta Klasa, wręczyli uczestnikom puchary, dyplomy, medale oraz upominki.

Pierwsi puchary odebrali zawodnicy startujący w formule Open, w której wygrała załoga w składzie: Arkadiusz Sendlewski, Sławomir Dunst, Marek Kropidłowski i Wiktor Patoka.

W klasie Omega pierwsza była załoga: Tadeusz Marszałkowski, Artur Kozłowski i Karol Trzebiatowski, a w klasie Cadet: Olga Szarmach i Aleksandra Norkowska z UKS Wodniacy Garczyn. W klasie Optimist UKS zwyciężył Wiktor Pawelczyk ze Stowarzyszenia Port Mechelinki, a w grupie 0 Aleksander Hendrych z UKS Wodniacy Garczyn.

Najmłodsza uczestniczka chmieleńskich regat Zosia Brzozowicz z Port Mechelinki otrzymała Puchar dla Najmłodszego Zawodnika, ufundowany przez XERO Land Agnieszkę Bieszka z Kartuz.

IV Żeglarski Puchar Kaszub – terminarz pozostałych imprez
4-5 sierpnia w Ostrzycach trwać będzie XX Puchar Jeziora Ostrzyckiego – Memoriał Witosława Labudy. 11 i 12 sierpnia we Wdzydzach rozegrany zostanie Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. 22 i 23 września  żeglarze zmierzą się w Mistrzostwach Kartuz na terenie CSWiPR Złota Góra. 13 października zaś, w Kosakowie, odbędzie się podsumowanie Żeglarskiego Pucharu Kaszub i wręczenie nagród zwycięzcom cyklu.

Organizatorami regat były Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz KS Damroka, we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Regaty dofinansowane były przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Żeglarski Puchar Kaszub objęty jest honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Przed rokiem klasyfikację generalną III żeglarskiego Pucharu Kaszub w kategorii klubów wygrał UKŻ Lamelka Kartuzy, przed Stowarzyszeniem Port Mechelinki i UKS Wodniacy Garczyn.

Optimist UKS
Optimist O
Cadet, Omega i Open

Klasyfikacja generalna

PODZIEL SIĘ OPINIĄ