< Powrót
30
września 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
mat. prasowe
Kolosy

Wirtualne Kolosy 2020 – do zobaczenia w internecie

11 godzin transmisji online, 12 prelekcji i ogłoszenie laureatów nagród Kolosy w pięciu kategoriach – tak w skrócie wygląda program tegorocznych 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędą się 3 października w wirtualnej przestrzeni. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników morskich wypraw.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, do bezpośredniego udziału w wydarzeniu organizatorzy Kolosów – najważniejszego festiwalu podróżniczego w Polsce – zaprosili ograniczona liczbę prelegentów, a publiczność będzie mogła oglądać transmisję za pośrednictwem interetu. Tegoroczne Kolosy, najważniejszy festiwal podróżniczy organizowany w Polsce, będą transmitowane od godziny 10 na stronie Gdynia.pl oraz na facebookowym profilu festiwalu.

Widzowie będą mogli m.in. spotkać się wirtualnie z Ryszardem Pawłowskim – legendą złotej ery polskiego himalaizmu i laureatem tegorocznego Super Kolosa, czy uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Cezarym Borowym – autorem książki „Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach”. Książka Borowego zresztą wygrała rywalizację o Nagrodę im. Macieja Kuczyńskiego, a jeśli o nagrodach mowa, to znamy też laureatów Nagrody im. Andrzeja Zawady i Nagrody „Wiecznie Młodzi” – Krzysztofa Storę i Anitę Pogorzelską. Natomiast laureatów nagród Kolosy w pięciu kategoriach (alpinizm, eksploracja jaskiń, podróże, żeglarstwo, wyczyn) za rok 2019 poznamy dopiero podczas uroczystego finału o godz. 18.00.

A co dla zwolenników podróżowania po mniejszych i większych akwenach?  O godz. 11.15 rozpocznie się transmisja ze spotkania z Dagmarą, Dobrawą i Leszkiem Jureckim, którzy opowiedzą o swojej 40-dniowej rodzinnej wyprawie kajakami modułowymi po wodach archipelagu Raja Ampat we wschodniej Indonezji. O 15.50 rozpocznie się prelekcja Iwony Januszewskiej i Filipa Sułkowskiego pt. „Sześć metrów przez Atlantyk”. To opowieść o oceanicznym rejsie na własnoręcznie zbudowanym jachcie. O swoim rejsie „Solo 360 non stop” – dookoła świata bez zawijania do portów – opowie także Joanna Pajkowska. Jej prelekcja przewidziana jest na godz. 17.

Szczegółowy program OSPŻiA

PODZIEL SIĘ OPINIĄ