< Powrót
23
lipca 2015
Tekst:
Robert Jankowski
Zdjęcie:
dr. Marek Ostrowski
Ubiegłoroczny rejs na Wiśle.

Wisła, godzina W – rejs ku pamięci

W sobotę 1 sierpnia 2015 odbędzie się uroczysty rejs „Wisła, godzina W”.  To hołd wiślanej społeczności oddany warszawiakom Powstania ’44. Początek o godz. 15.30 na wysokości Podzamcza, zakończenie  o 17.30.

WgW bez tla cz bOrganizator – Fundacja Rok Rzeki Wisły – zaprasza wszystkich. Jednostki poprowadzi statek „Stalmach”. Przepłyną wzdłuż bulwarów, przy których w sierpniu i wrześniu 1944 toczyły się ciężkie walki oraz rozegrały ludzkie tragedie.

W galowym rejsie weźmie udział kilkadziesiąt jednostek rzecznych: od najmniejszych łódek prywatnych po największe obecnie statki pasażerskie i jednostki Wodociągów Miejskich.

O godzinie 17 – na wysokości miejsca zatopienia statku „Bajka” – w nurcie powyżej Mostu Poniatowskiego, zostanie zrzucony na wodę wieniec  i oddane honory ludziom, którzy zginęli podczas jego obrony i przepraw przez Wisłę.

Zabrzmią syreny, odpalone zostaną flary, rozwieszone powstańcze znaki. Ku pamięci bohaterstwa i tragedii ludności miasta podczas Powstania Warszawskiego 1944.

Więcej: www.rokwisly.pl

Program rejsu

Zdjęcia z 2014 r.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ