< Powrót
8
października 2015
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Na konferencji w siedzibie PoZŻ, od lewej: Ewa Banaszek, kpt. Maciej Sodkiewicz, kmdr. Żeglarskiego Klubu Morskiego w Katowicach, armatora „BarloventoII” Włodzimierz Malejewski, Ryszard Wyka i Monika Grońska.

Witamy w domu!

Władze Gdyni i Pomorskiego Związku Żeglarskiego oficjalnie powitały w kraju załogę jachtu „Barlovento II”. W sierpniu, pod dowództwem kpt. Macieja Sodkiewicza, ustanowiła ona światowy rekord w swobodnej żegludze na północ.

„Barlovento II” miał dzisiaj, 8 października dotrzeć do Gdyni, gdzie miał być uroczyście powitany. Niestety uniemożliwiły mu to warunki pogodowe. Jednostka musiała się zatrzymać we Władysławowie.

Pomimo tego w siedzibie PoZŻ odbyła się konferencja prasowa, podczas której kpt. Maciej Sodkiewicz i członkowie załogi „Barlovento II” przedstawili relację z wyprawy.

W Polsce zostali oficjalnie powitani przez przedstawicieli: władz Gdyni – reprezentowała je wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, PoZŻ – w osobie prezesa Bogusława Witkowskiego oraz środowisk żeglarskich m.in. Bractwa Kaphornowców oraz Żeglarskiego Klubu Morskiego w Katowicach (armatora jachtu).  

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ