< Powrót
7
marca 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Łukasz Falkiewicz
Pantaenius Jacht Foto
Zdjęcie Łukasza Falkiewicza „Wniebowzięta”.

Wniebowzięci – po VIII edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto 2018

W niedzielę 3 marca podczas targów Wiatr i Woda już po raz ósmy został rozstrzygnięty został konkurs fotografii żeglarskiej Pantaenius Jacht Foto. Nagrodę główną zdobył Łukasz Falkiewicz i jego niezwykłe zdjęcie „Wniebowzięta”.

W wyniku zaciętej walki o głosy internautów, już pod koniec lutego poznaliśmy laureatkę Nagrody Publiczności. Została nią Iwona Lamkowska za zdjęcie „Wspomnienie”, zrobione podczas wrześniowego urlopu nad Jeziorem Dąbie koło Szczecina. Pani Iwona dzięki żeglarskim wspomnieniom wywalczyła sobie plecak od CODE ZERO.

„Wspomnienie” – Iwona Lamkowska.

W drugiej połowie lutego do głosowania przystąpiło jury konkursu, składające się ze znanych w wodniackim świecie dziennikarzy, fotografów i żeglarzy, a 3 marca na scenie targów Wiatr i Woda odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom.

Laureaci Pantaenius Jacht Foto 2018.

I miejsce w konkursie przyznano Łukaszowi Falkiewiczowi i jego zdjęciu „Wniebowzięta”. Fotografia została wykonana podczas regat jachtowych w Saint-Tropez, na sam koniec wyścigu, kiedy wszystkie żagle zostały już schowane pod pokład. Świetne światło i wyjątkowy widok sprowokowały do sfotografowania w tej scenerii właścicielki jachtu @tp52.com Anafesto. Dzięki talentowi pan Łukasz jest obecnie dumnym użytkownikiem Nagrody Głównej, zegarka sportowego Garmin Quatix 5 ufundowanego przez sponsora tytularnego i organizatora konkursu firmę Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów.

„Tłok w porcie”- Aleksander Unruh (Alex Aender).

Barwne i efektowne zdjęcie gdyńskiej mariny „Tłok w porcie”, które zdobyło II miejsce, wykonał Aleksander Unruh (Alex Aender) podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata. Pan Aleksander, fotograf i zawodnik w olimpijskiej klasie Laser Standard otrzymał w nagrodę zestaw akcesoriów żeglarskich od Stoczni Delphia.

„Sypialnia” – Mih Mazurkiewicz.

III miejsce zajęło refleksyjne zdjęcie „uśpionych” jachtów i rozgwieżdżonego październikowego nieba autorstwa Miha Mazurkiewicza pt. „Sypialnia”. Pan Michał ucieszył się z otrzymania nagrody – statywu fotograficznego i torby wodoszczelnej ufundowanej przez Hama Polska.

„Na bramce” Marek Karbowski.

Nagroda Specjalna w kategorii „Najlepsze zdjęcie regatowe”, czyli zestaw książek Billa Gladstone’a od firmy North Sails przyznana została Markowi Karbowskiemu za zdjęcie „Na bramce”. Zdjęcie zostało zrobione w pierwszy dzień regat podczas Pucharu Dziwnowa, eliminacji do mistrzostw świata i Europy w klasie Optimist.

„Black dreams” – Monika Mraczek.

Nagrodę Specjalną w kategorii morskiej, czyli kamizelkę MARINEPOOL ufundowaną przez Pomorski Związek Żeglarski otrzymała Monika Mraczek i jej zdjęcie „Black dreams”. Ten nietypowy dla żeglarstwa widok czarnych żagli został utrwalony podczas startu głównych regat Les Voiles de Saint-Tropez w październiku 2018 roku.

„Kto pierwszy ten…” – Marek Karbowski.

„Kto pierwszy ten…” to tytuł kadru z RIBem ścigającym się z pogłębiarką przy wejściu do portu w Darłowie, który zdobył Nagrodę Specjalną w kategorii motorowodnej. Autor zdjęcia Bartosz Góral wyjaśnił nam, że na szczęście dla żądnych ekstremalnych wrażeń turystów w RIBie, pogłębiarka w rzeczywistości zaczęła się cofać. Pan Bartosz natomiast będzie mógł pogłębić swoje umiejętności motorowodne dzięki otrzymanemu w nagrodę kursowi w Akademii Jachtingu.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszenia i aktywność fanów na Facebooku! Na specjalne podziękowania zasłużyli sponsorzy: Stocznia Delphia, Hama Polska, Code Zero, Pomorski Związek Żeglarski, North Sails, Akademia Jachtingu oraz Targi Wiatr i Woda.

Najlepsze fotografie można oglądać na stronie konkursowej www.jachtfoto.pl, a na profilu Pantaenius Jacht Foto na Facebooku dostępny jest również album ze wszystkimi finalistami konkursu. Zapraszamy do zgłaszania prac z sezonu 2019 w kolejnej edycji!

PODZIEL SIĘ OPINIĄ