< Powrót
14
czerwca 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Robert Hajduk
Wojtek Brzozowski - lider po 11 wyścigach.

Wojtek Brzozowski liderem ERGO Hestia Formula Windsurfing European Championships

Trzeci dzień regat ERGO Hestia Championships przyniósł zmiany w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy klasy Formula Windsurfing. Po jedenastu wyścigach przewidziane są trzy odrzutki, tzn. że trzy najgorsze wyścigi zawodnika nie są liczone do punktacji. Dzisiaj warunki wiatrowe pozwoliły na przeprowadzenie pięciu wyścigów.

Dla prowadzącego od początku regat  Huberta Mokrzyckiego (AZS UW Warszawa) nie był to udany dzień – zaliczył falstart oraz trzy wyścigi powyżej piątego miejsca i mimo trzech odrzutek spadł na czwartą pozycję. Na prowadzeniu jest Wojtek Brzozowski, wielokrotny mistrz świata, który niedawno powrócił do ścigania i mimo długiej przerwy,, doskonale radzi sobie na sopockim akwenie.

Drugie  miejsce, ze stratą jednego punktu, zajmuje Michał Polanowski (MOS 2 Warszawa), obrońca tytułu mistrza Europy 2016. Na trzecią pozycję awansował Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), na co dzień ścigający się w klasie RS:X, mający na koncie cztery punkty więcej niż lider regat.

Jedyna kobieta w tych regatach, Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), awansowała na dziesiąte miejsce. Po dzisiejszych wyścigach juniorzy spadli w klasyfikacji, najlepszy jest nadal Michał Polak (GKŻ Gdańsk) zajmujący szesnaste miejsce.

Jutro ostatnie wyścigi, różnica punktowa między czołowymi zawodnikami jest tak mała, że wszystko jeszcze może się zmienić i ostatni wyścig może zadecydować, kto stanie na najwyższym podium.

Organizatorem imprezy jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot, a partnerami miasto Sopot, ERGO Hestia oraz Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP 3, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, W Ślizgu oraz Żeglarski.info.

Wyniki

Galeria

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ