< Powrót
18
grudnia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
arch. Robert Hajduk/ShutterSail.com
Jedną z klas, które starają się o wstęp na olimpijskie akweny jest Formuła Kite Foil. Czy w Marsylii będziemy kibicować kajciarzom?

World Saling już myśli o igrzyskach we Francji

12 maja 2018 r. zapadną decyzje dotyczące formuły wydarzeń żeglarskich podczas igrzysk w 2024 r. Natomiast do listopada 2019 r. World Sailing ustali ewentualne zmiany dotyczące sprzętu, na którym będą pływać we Francji żeglarscy olimpijczycy.

Harmonogram działań World Sailing w sprawie kształtu żeglarskich zmagań podczas XXXIII Igrzysk Olimpijskich w Paryżu przewiduje powołanie kilku organów odpowiedzialnych za rekomendacje dotyczące zmian, przeprowadzenie głosowania elektronicznego wśród członków World Sail Council, a także debatę na temat przegłosowanych decyzji oraz podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia ich w życie.

12 maja 2018 r. poznamy decyzje dotyczące nowości w żeglarskich wydarzeniach, jakie będą rozgrywać się na akwenie olimpijskim u wybrzeży Marsylii. Co to oznacza, nie sprecyzowano. Niewykluczone jednak, że może chodzić zarówno o zmiany w doborze załóg i zasadach rozgrywania regat, jak i usunięcie jednych i wprowadzenie innych klas do programu igrzysk. Ostatnio pojawiły się na ten temat spekulacje, których World Sailing jednak nie komentuje.

Kiedy już określone zostaną kwestie związane z klasami olimpijskimi, rozpocznie się procedura dotycząca zmian w wyposażeniu, z którego będą korzystać żeglarscy olimpijczycy w 2024 r. Chodzi m.in. o przeciwdziałanie praktykom monopolistycznym stosowanym przez producentów sprzętu. Ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną do listopada 2019 r.

Decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w sprawie zatwierdzenia ustaleń World Sailing spodziewana jest jesienią 2020 r.

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0